OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.08.21

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

  • Dożynki parafialne połączone z festynem odbędą się 28 sierpnia w niedzielę. Główna Msza św. na której będzie poświęcenie wieńca dożynkowego będzie o g. 11.00. Wieniec zostanie przed Mszą św. uroczyście przyniesiony z Klubu Wrzosowianek w Rudzie i przywitany przed kościołem. Prosimy o upieczenie i przyniesienie ciasta na plebanię za tydzień 28 sierpnia w godz. 8.00 – 9.00 i 10.00 – 11.00. Po Mszy św. na placu przy kościele będzie festyn z atrakcjami: grochówka, ciasta, lody, napoje, gry, zabawy, konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wóz strażacki. Wystąpią Wrzosowianie i p. Agnieszka Świstak, która też będzie prowadziła zabawy.
  • Od 1 września p. Agnieszka, organistka będzie grała w swojej rodzinnej parafii św. Pawła w Zakręcie. Za tydzień na Mszy św. o g. 11.00 wyrazimy naszą wdzięczność za kilkuletnią pracę w Chrośli i dobro, które otrzymaliśmy w tym czasie.
  • Zapraszamy na koncert muzyki chrześcijańskiej „Do głębi” w wykonaniu Marcina Wargockiego (gitara i śpiew), któremu będą towarzyszyli utalentowani muzycy: Anna Bojas i Katarzyna Wierzbicka (altówka i skrzypce). Koncert odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 4 września 2022r. o godz. 12.00. Wcześniej będzie Msza św. o godz. 11.00, na której oprawę muzyczną zapewni p. Marcin Wargocki. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyt autora. Na koncert wstęp wolny. marcinwargocki.pl/
  • W najbliższy piątek 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza św. o godz. 18.00. W piątek nie obowiązuje post.
  • Czuwanie nocne na Jasnej Górze będzie z 10 na 11 września (z soboty na niedzielę). Organizujemy wyjazd z parafii. Więcej informacji będzie podanych za tydzień. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  • W lipcu i sierpniu Msze św. w niedziele będą tylko o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o g. 16.00.
  • Robert zastępuje w sierpniu księdza proboszcza w Choszczówce, dlatego kancelaria będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek po wieczornej Mszy św.
  • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Kwiatowa: 49, 53, 57, 58, 66, 66A, 66B, 66C – niestety nikt nie podjął sprzątania z tej grupy. Pewna osoba posprzątała kościół w tej nieprzewidzianej sytuacji. W tym tygodniu prosimy ul. Kwiatowa: 59, 59A, 61, 63, 70, 70B. W następnym tygodniu ul. Optymistów, Konwaliowa, Tulipanowa. Prosimy o podlewanie kwiatów w ciągu tygodnia.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.