OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.08.28

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Zapraszamy na koncert muzyki chrześcijańskiej „Do głębi” w wykonaniu Marcina Wargockiego (gitara i śpiew), któremu będą towarzyszyli utalentowani muzycy: Anna Bojas i Katarzyna Wierzbicka (altówka i skrzypce). Koncert odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 4 września 2022r. o godz. 12.00. Wcześniej będzie Msza św. o godz. 11.00 sprawowana za naszą Ojczyznę, na której oprawę muzyczną zapewni p. Marcin Wargocki. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyt autora. Na koncert wstęp wolny. marcinwargocki.pl/
 • Organizujemy wyjazd na Czuwanie nocne na Jasnej Górze z 10 na 11 września (z soboty na niedzielę). Będziemy na apelu Jasnogórskim o g. 21.00 i później czuwanie w Kaplicy Obrazu Jasnogórskiego do g. 3.30. Wyjazd w sobotę 10 września o g. 13.00, a powrót w niedzielę około g. 17-18. Koszt 100 zł. (w cenie: przejazd i nocleg). Jedzenie we własnym zakresie. Na noclegu będzie możliwość przygotowania sobie kolacji i śniadania. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Plan czuwania na plakacie w gablocie.
 • Zbiórka ministrantów w najbliższą sobotę o godz. 10.00.
 • 1 września w czwartek w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego będzie Msza św. w kościele o godz. 8.00 – zapraszam uczniów, rodziców i nauczycieli, a następnie dalsza część uroczystości w szkole. Dla uczniów z innych szkół będzie Msza św. o godz. 18.00. Na koniec wakacji i na rozpoczęcie roku szkolnego zachęcam i zapraszam do spowiedzi, abyśmy z darem przebaczenia mogli pięknie przyjąć to, czym Bóg chce nas obdarzyć w tym najbliższym czasie. Spowiedź będzie w środę od g. 17.30 i później po Mszy św..
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Proszę, aby zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii. Spowiedź od godz. 16.30. Będzie drugi spowiednik. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00. Szczególnie zachęcam do spowiedzi dzieci, młodzież i rodziców w związku z początkiem roku szkolnego.
 • W sobotę nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzającej ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Msza św. o g. 8.00, a później o 8.30 rozważanie i różaniec. soboty.pl
 • Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Dożynki połączone z festynem. Główna Msza św. na której będzie poświęcenie wieńca dożynkowego będzie o g. 11.00. Wieniec zostanie przed Mszą św. uroczyście przyniesiony z Klubu Wrzosowianek w Rudzie i przywitany przed kościołem. Po Mszy św. na placu przy kościele będzie festyn z atrakcjami: grochówka, ciasta, lody, napoje, gry, zabawy, konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wóz strażacki. Wystąpią Wrzosowianie i p. Agnieszka Świstak, która też będzie prowadziła zabawy.
 • Od 1 września p. Agnieszka, organistka będzie grała w swojej rodzinnej parafii św. Pawła w Zakręcie. Dziękujemy za kilkuletnią pracę w Chrośli i dobro, które otrzymaliśmy w tym czasie, a szczególne podziękowanie będzie na Mszy św. o g. 11.00
 • Od przyszłej niedzieli 4 września Msze św. w niedziele o godz.: 9.00, 11.00, 16.00.
 • Robert zastępuje księdza proboszcza w Choszczówce, dlatego kancelaria będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek po wieczornej Mszy św. jeszcze do 9 września.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Kwiatowa: 59, 59A, 61, 63, 70, 70B. W tym tygodniu prosimy ul. Optymistów, Konwaliowa, Tulipanowa. W następnym tygodniu ul. Jaśminowa: 2, 5, 13, 14, 15, 19. Prosimy o podlewanie kwiatów w ciągu tygodnia.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.