OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.09.04

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  • Podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli przygotować i przeprowadzić dożynki i festyn parafialny tydzień temu, a szczególnie dla osób o których zapomniałem powiedzieć tydzień temu: osoby przygotowujące wieniec, Panie Chomka i Truszewska, które prowadziły zajęcia dla dzieci, p. Zieleniecki – nagłośnienie
  • W tym tygodniu przypada I środa miesiąca, która jest szczególnym dniem modlitwy do św. Józefa, dlatego zapraszamy w najbliższą środę 7 września. O godz. 18.00 modlitwy do św. Józefa i później Msza św. Po Mszy św. spotkanie dla mężczyzn. Najpierw różaniec, a później rozważanie Pisma św. Na poprzednich spotkaniach było kilku mężczyzn, ale zapraszamy wszystkich chętnych (mężów, ojców, kawalerów – niezależnie od wieku i stanu cywilnego)
  • Organizujemy wyjazd na Czuwanie nocne na Jasnej Górze z 10 na 11 września (z soboty na niedzielę). Będziemy na apelu Jasnogórskim o g. 21.00 i później czuwanie w Kaplicy Obrazu Jasnogórskiego do g. 3.30. Wyjazd w sobotę 10 września o g. 13.00, a powrót w niedzielę około g. 17-18. Koszt 100 zł. (w cenie: przejazd i nocleg). Jedzenie we własnym zakresie. Na noclegu będzie możliwość przygotowania sobie kolacji i śniadania. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Plan czuwania na plakacie w gablocie. Są wolne miejsca.
  • Rodzice, którzy chcą prosić o przystąpienie dzieci do I spowiedzi i I Komunii św. powinni to zgłosić w kancelarii parafialnej w ciągu najbliższych dwóch tygodni do 17 września. Spotkanie dla wszystkich zgłoszonych będzie 18 września na Mszy św. o godz. 11.00.
  • ks. proboszcz zastępuje księdza Roberta w Choszczówce, dlatego do 9 września kancelaria będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek po wieczornej Mszy św.
  • Zbiórka ministrantów w najbliższą sobotę o godz. 10.00, a dla chłopców, którzy chcą dołączyć do grupy ministrantów o godz. 9.30
  • Festyn w parafii Grzebowilk 11 września. Szczegóły na plakacie.
  • Zapraszamy na koncert muzyki chrześcijańskiej „Do głębi” w wykonaniu Marcina Wargockiego (gitara i śpiew), któremu będą towarzyszyli utalentowani muzycy: Anna Bojas i Katarzyna Wierzbicka (altówka i skrzypce). Koncert odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 4 września 2022r. o godz. 12.00. Wcześniej będzie Msza św. o godz. 11.00 sprawowana za naszą Ojczyznę, na której oprawę muzyczną zapewni p. Marcin Wargocki. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyt autora. Na koncert wstęp wolny. marcinwargocki.pl/
  • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Optymistów, Konwaliowa, Tulipanowa. W tym tygodniu prosimy ul. Jaśminowa: 2, 5, 13, 14, 15, 19. W następnym tygodniu ul. Jaśminowa: 26, 30, 45, Fronczak. Prosimy o podlewanie kwiatów w kościele.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.