OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.10.09

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 • W dni powszednie nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 17.30, z wyjątkiem wtorku, kiedy nabożeństwo będzie o godz. 7.30. W niedziele nabożeństwo będzie o g. 16.00, a po nim Msza św. Dzieci zapraszam na różaniec w środy i piątki. Proszę grupy parafialne o prowadzenie różańca – grafik w gablocie. Odmawiajmy różaniec w naszch rodzinach.
 • Odpust parafialny ku czci patrona parafii bł. Honorata Koźmińskiego w niedzielę po 13 października, a więc 16 października. Procesja po Mszy św. o g. 11.00. PROSZĘ O UDZIAŁ W PROCESJI: bielanki, feretrony, chorągwie.
 • 40 godzinne nabożeństwo przygotowujące do odpustu rozpocznie się w czwartek o g. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od czwartku g. 19.00 do soboty do g. 18.00, również w nocy z czwartku na piątek i z piątku na sobotę. W piątek i sobotę będzie jeszcze Msza św. o g. 10.00 i 18.00. Proszę o wpisywanie się na listę adoracji wyłożoną w kruchcie. Dokładny plan tego przygotowania do odpustu jest wywieszony w gablocie, na karteczkach do wzięcia w kościele i na stronie internetowej. Odpust parafialny i 40 godz. Nabożeństwo będzie prowadził o. Jerzy Siedlecki, kapucyn z Zakroczymia. Za tydzień w dniu odpustu będą z nami siostry Obliczanki, jedno z wielu zgromadzeń założonych przez bł. Honorata i powiedzą nam o swoim zgromadzeniu.
 • Za tydzień będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy” i będzie zbiórka na Fundusz Stypendialny dla ubogiej i zdolnej młodzieży.
 • Film Medjugorje będzie wyświetlony w Kinie Muza w Mińsku Mazowieckim, 16.10.2022 r. (niedziela), godz. 14:30 i 30.10.2022 r. (niedziela), godz. 15:00
 • Nasz parafianin ministrant Mateusz Pióro otrzyma promocję lektorską od ks. Biskupa podczas Mszy św. w najbliższą sobotę 15 października o g. 11.00 w kościele św. Michała w Mińsku Maz. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
 • W tym tygodniu przypada w czwartek 13 dzień miesiąca – w październiku to dokładnie wspomnienie liturgiczne bł. Honorata Koźmińskiego, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie dzieci i młodzieży. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec z modlitwami do bł. Honorata. O godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona.
 • Można zamawiać intencje na 2023 rok.
 • Są wyłożone kartki do podania imion naszych bliskich zmarłych do modlitwy wypominkowej. Kartki przynosimy do zakrystii lub kancelarii. Proszę, aby na kartkach z wypominkami dopisywać, czy są to roczne, czy jednorazowe.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Piastowska: 15, 17, 18, 19, 23, 35. W tym tygodniu prosimy ul. Piastowska: 34, 39, 45, 46 i ul. Cicha. W następnym tygodniu ul. Wiosenna i Jesienna – cała. Prosimy o podlewanie kwiatów w kościele. W poniedziałek jest spotkanie w kościele o godz. 19.00.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Specjalne wydanie Gościa Niedzielnego o Miłosierdziu Bożym i objawieniach Jezusa siostrze Faustynie. Cena 12 zł.