OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.10.30

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

  • Dzisiaj przeżywamy wizytację naszej parafii przez biskupa Jacka Grzybowskiego. Ks. Bp będzie z nami przez całą niedzielę. Będzie mówił homilię na każdej Mszy św., a o g. 11.00 będzie również sprawował liturgię.
  • Za tydzień w niedzielę 6 listopada będziemy gościć w naszej parafii kleryków wraz z ojcem duchownym z naszego diecezjalnego seminarium w Tarchominie. Będą modlić się z nami o nowe powołania kapłańskie i podzielą się doświadczeniem życia seminaryjnego. Ofiary na tacę będą przeznaczone na utrzymanie seminarium.
  • We wtorek 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą o godz. 9 i 11. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Msza św. o g. 11.00 będzie odprawiona za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Po Mszy św. procesja wewnątrz kościoła. Ta Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominków jednorazowych będzie codziennie do 8 listopada. Codziennie przed Mszą św. będą czytane kolejne imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. W środę 2 listopada we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych o godz. 18.00 będzie procesja wewnątrz kościoła z modlitwami za zmarłych i wyczytywaniem zmarłych w wypominkach jednorazowych, a następnie Msza św.
  • Pod chórem wyłożone są kartki na których możemy wypisać naszych bliskich zmarłych do modlitwy wypominkowej. Wypełnione Kartki przynosimy do zakrystii lub kancelarii.
  • W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I środę miesiąca modlimy się do św. Józefa, a szczególnie zapraszamy mężczyzn, aby u św. Józefa wypraszali dla siebie dobre wypełnianie swojego powołania życiowego, ale też prosili o rozeznanie powołania. Po Mszy św. spotkanie mężczyzn w Sali nad zakrystią. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.00. Odwiedziny chorych będą wyjątkowo w czwartek od g. 9.00 zamiast w piątek. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii. W I piątek spowiedź od godz. 16.30. Będzie drugi spowiednik. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00.
  • W sobotę będzie nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzającej ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Msza św. o g. 8.00, a później o 8.30 rozważanie i różaniec. soboty.pl
  • Za tydzień w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja w kościele.
  • Spotkanie grupy liturgicznej za tydzień po Mszy św. o g. 11.00.
  • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Nadrzeczna: 1, 4, 5, 5A, 7. W tym tygodniu prosimy ul. Nadrzeczna: 11, 14, 15, 19, 20. W następnym tygodniu ul. Starzeńskiego 1, 9, 10a, 11, 12, 14. Prosimy o podlewanie kwiatów w kościele.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.