OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.11.06

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  • Przeżywamy dzisiaj tzw. Niedzielę Seminaryjną. Polega ona na tym, że gościmy w naszej parafii o. Grzegorza Mądrego, ojca duchownego i kleryków: Jana, Wojciecha, Mariusza i Macieja z naszego diecezjalnego seminarium duchownego w Tarchominie. Będą modlić się z nami o nowe powołania kapłańskie i podzielą się doświadczeniem życia seminaryjnego. Ofiary na tacę będą przeznaczone na utrzymanie seminarium. Link na stronę seminarium: https://wsddwp.edu.pl i do filmu: Powołany: https://www.youtube.com/watch?v=Zoos1qXlINM
  • Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach październikowych i jeszcze nie dostały nagrody mogą przyjść po odbiór do zakrystii.
  • W piątek 11 listopada będziemy obchodzić 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msze św. będą o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o g. 16.00. Przed Mszą św. o godz. 11.00 sprawowaną w intencji Ojczyzny zgromadzimy się przy pomniku przed kościołem i będziemy uczestniczyć w krótkiej uroczystości patriotycznej. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych na naszych domach. W związku z uroczystym i radosnym charakterem tego dnia, biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy święto będą obchodzić na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, powinny odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.
  • Za tydzień w niedzielę przypada 13 dzień miesiąca, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie dzieci i młodzieży. Zapraszamy rodziców i dziadków, którzy chcą się modlić o przemianę serc i zwrócenie się do Boga i Kościoła swoich dzieci i wnuków, ale też wszystkich, którym nie jest obojętny los polskiej młodzieży i chcą się modlić w tej intencji. Imiona osób, których będziemy obejmować modlitwą możemy napisać na kartkach w kościele przed Mszą św., lub przesłać emailem na adres parafialny. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec z modlitwami do bł. Honorata. O godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona. Od godz. 17.00 będzie transmisja na youtube: youtube.com/channel/UCRsaJ1qmTi09qj9P3BGm-Yw/featured
  • Za tydzień 13 listopada, będziemy obchodzić XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pomoc duchowa i materialna zostanie skierowana do mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy.Po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszki na ten cel. Więcej tutaj: https://pkwp.org/ukraina
  • Schola zawiesza działalność na czas nieokreślony. Nie będzie prób i spotkań scholii.
  • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Nadrzeczna: 11, 14, 15, 19, 20. W tym tygodniu prosimy ul. Starzeńskiego 1, 9, 10a, 11, 12, 14. W następnym tygodniu ul. Starzeńskiego 17, 19, 20, 21, 22, 22A. Prosimy o podlewanie kwiatów w kościele.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.