OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.11.27

I NIEDZIELA ADWENTU

 • Dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Msze św. roratnie będą od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a w sobotę o godz. 8.00. Dla dzieci będą rozdawane naklejki, a po roratach słodka bułka i herbata w sali na plebanii. Mile widziane są osoby, które chciałyby zasponsorować te bułki. Przygotujmy lampiony i złapmy dobrą motywację do chodzenia na roraty. Roraty to piękna droga adwentowa dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych. Jednym z warunków, żebyśmy przez cały adwent chodzili na roraty jest to, abyśmy zadbali o wcześniejsze chodzenie spać.
 • Rekolekcje adwentowe rozpoczną się za tydzień i będą w dniach 4 – 6 grudnia. Będzie je prowadził ks. Jerzy Sęczek, dyrektor Caritas archidiecezji białostockiej. Msze św. w poniedziałek i wtorek o godz. 10, 17 i 19. Spowiedź w te dni będzie od godz. 9.30 i od 16.30.
 • Parafialna Caritas pragnie przekazać paczki świąteczne dla osób starszych, samotnych i ubogich z naszej parafii. Z wystawionej choinki możemy wziąć gwiazdkę, by przygotować paczkę na sumę około 150zł. Paczki przynosimy do kościoła do 18 grudnia. 
 • Rusza akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece Caritas będą do nabycia od przyszłej niedzieli.  Zachęcamy do czynu miłości na rzecz potrzebujących.
 • Od przyszłej niedzieli będzie też akcja „Paczuszka dla maluszka”, podobnie jak rok temu.
 • Od przyszłej niedzieli będą do nabycia opłatki.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą wyjątkowo na roratach o g. 6.45. Adoracja rozpocznie się w czwartek o g. 19.00. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Proszę, aby zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii. Spowiedź od godz. 16.30. Będzie drugi spowiednik. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00, ale w piątek będą też roraty o g. 6.45.
 • W sobotę nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzającej ku czci Niepokalanego Serca Maryi będzie na roratach o g. 8.00. Różaniec będzie po Mszy św.
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wewnątrz kościoła.
 • Spotkanie grupy liturgicznej za tydzień po Mszy św. o g. 11.00.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Starzeńskiego 25, 26, 26A, 27, 29. Dziękuję osobom sprzątającym za przygotowanie wieńca adwentowego, a pp. Cecylii i Zbigniewowi Bąkom za pozostały wystrój adwentowy w naszym kościele. W tym tygodniu prosimy ul. Starzeńskiego 30, 32, 33, 34, 37. W następnym tygodniu ul. Starzeńskiego 38, 40, 40A, 42, 42A, 43.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.