OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.04.16

II NIEDZIELA WIELKANOCY

  • Obchodzimy dzisiaj Święto Miłosierdzia (dawniej nazywana Niedzielą Białą). Adoracja będzie od godz. 14.00 do 16.00. O godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, w ramach którego odmówimy też koronkę do Bożego miłosierdzia. Później będzie adoracja w ciszy. Tego dnia ofiary na tacę przeznaczone na dzieła Caritas naszej diecezji. Za wspólne odmówienie dzisiaj w kościele Koronki do Bożego Miłosierdzia można uzyskać odpust zupełny.
  • Święta Wielkiejnocy i cały okres wielkanocny to przeżywanie najważniejszych wydarzeń naszego zbawienia, dlatego przykazanie kościelne przypomina każdemu z nas o obowiązku przyjęcia Komunii św. w tym czasie, a więc i przystąpienia do spowiedzi.
  • Dziękujemy za przekazane skarbonki wielkopostne z ofiarami. Jeśli nie przynieśliśmy ich to można to uczynić w przyszłą niedzielę przy ołtarzu bł. Honorata.
  • Dzień otwarty w naszym diecezjalnym seminarium duchownym – więcej informacji na plakacie. www.wsddwp.edu.pl/dni-otwarte/
  • Spotkanie dzieci z rocznicy I Komunii św. i rodziców w niedzielę 23.04 po Mszy św. o g. 11.00.
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania z rodzicami w niedzielę 23.04 po Mszy św. o g. 16.00.
  • Dziękuję młodzieży do bierzmowania i rodzicom za rozebranie grobu Pańskiego i uporządkowanie kościoła po Świętach Wielkanocnych.
  • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Parkowa: 1, 2, 3, 4, Nowa, Żwirowa 3. W tym tygodniu prosimy ul. Sosnowa: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 10. W następnym tygodniu ul. Wspólna: 2, 2A, 4, 8, 10.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy jest artykuł o naszej parafii.