OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.05.21

VII NIEDZIELA WIELKANOCY – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 • Nabożeństwa majowe są w naszym kościele w dni powszednie i w niedziele przed Mszą św. W dni powszednie (oprócz wtorków) o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. W środy i soboty majówka będzie przy kapliczce na placu przy kościele, a w pozostałe dni w kościele.
 • 22 maja w poniedziałek o godz. 18.00 ks. Bp Jacek Grzybowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Zapraszamy na tę uroczystość rodziny i bliskich kandydatów, ale też wszystkich parafian. Obecność biskupa w parafii jest doświadczeniem pełni wspólnoty Kościoła, dlatego jest to wydarzenie dla całej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian.
 • W jedności z całym Kościołem od minionego piątku do najbliższej soboty uczestniczymy codziennie w nowennie do Ducha Świętego. To jest czas, kiedy Apostołowie z Maryją trwali na modlitwie w Wieczerniku po wniebowstąpieniu Jezusa i oczekiwali na Ducha Świętego. Teksty nowenny są na naszej stronie parafialnej parafiachrosla.pl/6533-2/ i na facebooku www.facebook.com/ParafiaChrosla/. Możemy modlić się indywidualnie w domu, a w kościele nowenna jest po nabożeństwie majowym.
 • Za tydzień w niedzielę 28 maja będzie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam na czuwanie modlitewne w sobotę 27 maja o g. 18.00 na wzór Wigilii Paschalnej w Noc Zmartwychwstania. O godz. 18.00 nabożeństwo majowe przy kapliczce, a później czuwanie w kościele. Zakończenie około godz. 20.00.
 • Za tydzień kończy się Okres Wielkanocny, kiedy jesteśmy zobowiązani do przystąpienia do Komunii św., a więc i do sakramentu pokuty – przynajmniej raz w roku.
 • W kruchcie możemy złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy „Chrońmy dzieci” chronmywspierajmy.pl. Według autorów projektu elementy edukacji seksualnej dzieci i młodzieży powinny być nauczane przez wykwalifikowane w tym zakresie kadry nauczycielskie, bez udziału podmiotów zewnętrznych.Projekt ustawy ma chronić dzieci przed ich seksualizacją ze strony organizacji wchodzących na teren szkoły.
 • W 2006 roku zmarł 15 letni Carlo Acutis, a w 2020 został beatyfikowany. Film o jego życiu „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa” rafaelfilm.pl/acutis/ można oglądać w kinach od 19 maja. Więcej informacji na plakacie i w internecie.
 • Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę rowerową do św. Lipki w dniach 11-14 sierpnia 2023.Informacje o pielgrzymce i kontakt do zapisów podane są na plakacie w gablocie.
 • 26 maja – Dzień Matki. Modlimy się za nasze Mamy.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Wspólna: 17, 29, 31, 33, 37, 39A. W tym tygodniu prosimy ul. Wspólna: 30, 30A, 30B, 30C, 32. W następnym tygodniu ul. Wspólna: 47, 55, A i B, 57, 61, 63, 65.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.