OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.05.28

VIII NIEDZIELA WIELKANOCY – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 • Nabożeństwa majowe są w naszym kościele w dni powszednie i w niedziele przed Mszą św. W dni powszednie (oprócz wtorków) o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. W środy i soboty majówka będzie przy kapliczce na placu przy kościele, a w pozostałe dni w kościele. Zapraszam dzieci, które chodziły na majówki na zakończenie wspólnego udziału w nabożeństwach jutro w poniedziałek. Zaplanujmy, że po majówce zostaniemy na Mszy św., a następnie spotkanie z atrakcjami.
 • Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny, kiedy jesteśmy zobowiązani do przystąpienia do Komunii św., a więc i do sakramentu pokuty – przynajmniej raz w roku.
 • Jutro piękne święto NMP Matki Kościoła, zawsze obchodzone po Zesłaniu Ducha Świętego.
 • Za tydzień w niedzielę 4 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00 – 35 dzieci naszej parafii przystąpi w sposób uroczysty do I Komunii św. Prosimy, aby nie przychodzić na g. 11.00, ale zostawić miejsce w kościele dla dzieci i ich gości. Właściwa I Komunia św. będzie w czwartek 1 czerwca na Mszy św. o g. 18.00. Tego dnia przychodzą tylko dzieci z rodzicami i domownikami oraz parafianie, którzy przychodzą zazwyczaj na codzienną Mszę św. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca nie będzie Procesji Eucharystycznej, ale będzie tydzień później 11 czerwca w ramach oktawy Bożego Ciała.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą o godz. 18.00. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Spowiedź od godz. 16.15. Będzie drugi spowiednik. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00.
 • W sobotę będzie nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzającej ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Msza św. o g. 8.00, a później o 8.30 rozważanie i różaniec. soboty.pl
 • W kruchcie możemy złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy „Chrońmy dzieci”. Projekt ustawy ma chronić dzieci przed ich seksualizacją ze strony organizacji wchodzących na teren szkoły. Dla działalności podmiotów zewnętrznych w innych tematach na terenie szkoły potrzebna będzie zgoda rady rodziców i rady szkoły i informacja dla rodziców o tym, czego organizacje pozarządowe chcą uczyć w szkołach. chronmywspierajmy.pl.
 • W 2006 roku zmarł 15 letni Carlo Acutis, a w 2020 został beatyfikowany. Film o jego życiu „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa” można oglądać w kinach od 19 maja. Więcej informacji na plakacie i w internecie. rafaelfilm.pl/acutis/
 • Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę rowerową do św. Lipki w dniach 11-14 sierpnia 2023. Informacje o pielgrzymce i kontakt do zapisów podane są na plakacie w gablocie.
 • 1 czerwca – dzień dziecka. Modlimy się za dzieci
 • Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych i niektórym dzieciom za gruntowne posprzątanie kościoła i terenu wokół. Będzie jeszcze jutro profesjonalnie myta podłoga.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Wspólna: 30, 30A, 30B, 30C, 32. W tym tygodniu prosimy ul. Wspólna: 47, 55, A i B, 57, 61, 63, 65. W następnym tygodniu ul. Wspólna: 42, 44, 46A, 69.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.