OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.06.04

TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – IX NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Nabożeństwa czerwcowe są w naszym kościele w dni powszednie i w niedziele przed Mszą św. W dni powszednie (oprócz wtorków) o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00.
 • Za tydzień w niedzielę 11.06 podczas Mszy św. o g. 11.00 będzie Rocznica I Komunii św.
 • Adoracja i Procesja Eucharystyczna będzie za tydzień 11 czerwca po Mszy św. o g. 11.00 w ramach oktawy Bożego Ciała.
 • W najbliższy czwartek 8 czerwca będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o g. 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 pójdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, tą trasą co poprzednio. Mam prośbę o podjęcie przygotowań do Uroczystości Bożego Ciała, o przygotowanie ołtarzy, trasy procesji i udekorowanie domów i posesji. W Boże Ciało od godz. 18.00 tak jak co tydzień adoracja przez 24 godziny do piątku do godz. 18.00.
 • Po Bożym Ciele do następnego czwartku przeżywamy Oktawę. Każdego dnia oktawy będzie Msza św. o godz. 18.00 i po niej procesja wokół kościoła. W oktawie Bożego Ciała będzie adoracja Najśw. Sakramentu codziennie w dni powszednie od godz. 17.00 do 18.00. W godz. 17.00 – 17.30 adoracja będzie prowadzona przez daną grupę parafialną, a w g. 17.30 -18.00 będzie adoracja w ciszy.

UDZIAŁ W OKTAWIE BOŻEGO CIAŁA, ZAPROSZONE WSPÓLNOTY

Piątek 9.06: Caritas, Wrzosowianie

Sobota 10.06: Kółka Różańcowe

Poniedziałek 12.06: Pielgrzymi rowerowi

Wtorek 13.06: grupa liturgiczna, od g. 17.00 będzie różaniec z racji 13 dnia miesiąca

Środa 14.06: mężczyźni św. Józefa, schola

Czwartek 15.06: wszyscy

Proszę każdego dnia po 2 Panie, aby zamiotły kwiaty sypane podczas procesji przed wejściem do kościoła. Dziewczynki prosimy, aby przed wejściem sypały kwiatki tak symbolicznie, a więcej wokół kościoła.

 • Prosimy o przygotowanie kwiatków na procesję Bożego Ciała i oktawę i przyniesienie ich do kościoła w środę przed Bożym Ciałem.
 • Proszę o zapoznanie się z porządkiem procesji na Boże Ciało wywieszonym pod chórem.
 • Dziewczynki z klasy I-IV i młodsze prosimy o sypanie kwiatków podczas procesji – trzeba przygotować sobie koszyczki, a z V i starsze prosimy o niesienie poduszek z szarfami. Próba dla tych wszystkich bielanek będzie w najbliższą środę o g. 18.45 przy kościele. Starsze dziewczęta prosimy o niesienie szarf przy chorągwiach.
  Mam prośbę, aby chłopcy z klas II – VI nieśli różaniec podczas procesji, żeby Mamy pomogły.
 • Prośba do młodzieży żeńskiej, aby wzięła serce Matki Bożej i serce Pana Jezusa z szarfami.
 • PORZĄDEK PROCESJI: krzyż, sztandar straży, feretrony, figurka MB Fatimskiej, chorągwie, poduszki, różaniec, bielanki-sypaczki.
 • Spotkanie osób przychodzących na adorację Najświętszego Sakramentu będzie 16 czerwca w piątek, jest to Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. O g. 18.00 Msza św., a po niej spotkanie. Zaproszeni są wszyscy, którzy przychodzą na adorację, nawet od czasu do czasu.
 • Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę rowerową do św. Lipki w dniach 11-14 sierpnia 2023. Informacje o pielgrzymce i kontakt do zapisów podane są na plakacie w gablocie. Mile widziani są sponsorzy. Wsparcie można przekazać na konto parafialne z dopiskiem „pielgrzymka rowerowa”, lub bezpośrednio do zakrystii lub kancelarii.
 • Dzisiaj w Dzień Dziękczynienia przed kościołem zbiórka do puszki na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Wspólna: 47, 55, A i B, 57, 61, 63, 65. W tym tygodniu prosimy ul. Wspólna: 42, 44, 46A, 69. W następnym tygodniu ul. Wspólna: 54, 56, 85, 93, 95, 97.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.