OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.06.11

X NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Nabożeństwa czerwcowe są w naszym kościele w dni powszednie i w niedziele przed Mszą św. W dni powszednie (oprócz wtorków) o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00.
 • W tym tygodniu Msza św. we wtorek jest tylko wieczorem.
 • Każdego dnia oktawy będzie Msza św. o godz. 18.00 i po niej procesja wokół kościoła. W oktawie Bożego Ciała będzie adoracja Najśw. Sakramentu codziennie w dni powszednie od godz. 17.00 – godzinę przed Mszą św. W godz. 17.00 – 17.30 adoracja będzie prowadzona przez daną grupę parafialną, a w g. 17.30 -18.00 będzie adoracja w ciszy.

UDZIAŁ W OKTAWIE BOŻEGO CIAŁA, ZAPROSZONE WSPÓLNOTY

Poniedziałek 12.06: Pielgrzymi rowerowi

Wtorek 13.06: od g. 17.00 będzie różaniec z racji 13 dnia miesiąca

Środa 14.06: grupa liturgiczna, mężczyźni św. Józefa, schola

Czwartek 15.06: wszyscy

 • W czwartek na zakończenie oktawy błogosławienie wianków.
 • W czwartek wspólne zakończenie oktawy dla bielanek i ministrantów i spotkanie po Mszy św.
 • Prosimy o przynoszenie kwiatków do kościoła na procesje w oktawie.
 • W piątek 16 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo z aktem wynagrodzenia Sercu Jezusowemu. Za publiczne – czyli wspólne w kościele odmówienie tego aktu możemy uzyskać odpust zupełny. Z racji Uroczystości możemy spożywać pokarmy mięsne. Można nabyć broszurę o kulcie Najświętszego Serca Jezusa. https://brewiarz.pl/czytelnia/nspj.php3
 • Tego dnia będzie spotkanie osób przychodzących na adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. spotkanie z dzieleniem się i świadectwami, a następnie herbata i ciastko w Sali na plebanii. Prośba o przyniesienie kawałka ciasta. Zapraszamy wszystkich chętnych. Tego dnia kancelaria będzie nieczynna.
 • W sobotę wspomnienie liturgicznie Niepokalanego Serca Maryi.
 • W następną niedzielę 18 czerwca będzie w Warszawie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Dzieci przyszłością Polski”. Rozpoczęcie o g. 11.00 na pl. Zamkowych i przejście do kościoła św. Krzyża, gdzie o g. 13.00 będzie Msza św. Zapisy na wspólny wyjazd w zakrystii lub kancelarii. https://marsz.org/miasto/warszawa/
 • Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd w najbliższą sobotę 17 czerwca do Loretto z dzieci komunijnymi. Będzie tam wtedy tzw. Piknik anielski z różnymi atrakcjami dla dzieci i całych rodzin. Koszt 25 zł od osoby. Zapraszamy dzieci i dorosłych. Zapisy w zakrystii. https://loretto.pl/piknik-anielski-2023/
 • W tym tygodniu przypada we wtorek 13 dzień miesiąca, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie dzieci i młodzieży. O godz. 17.00 różaniec z modlitwami do bł. Honorata. O godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona.
 • Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę rowerową do św. Lipki w dniach 11-14 sierpnia 2023. Mile widziani są sponsorzy. Wsparcie można przekazać na konto parafialne z dopiskiem pielgrzymka rowerowa, lub bezpośrednio do zakrystii lub kancelarii.
 • Dzieci z I Komunii św. przekazały na pomoc Afryce 800 zł. Dziękujemy im i rodzicom za otwarte serca. https://pomocafryce.org
 • Za tydzień zbiórka do puszki na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce prowadzoną przez naszą diecezję.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Wspólna: 42, 44, 46A, 69. W tym tygodniu prosimy ul. Wspólna: 54, 56, 85, 93, 95, 97. W następnym tygodniu ul. Wspólna: 58, 62, 64, 66, 68.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.