OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.06.25

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 • W tym tygodniu ostatnie nabożeństwa czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa.
 • Dziękujemy za zakończony rok szkolny, za Boże błogosławieństwo w tym czasie, za trud rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów. Prosimy o dobre i mądre wakacje.
 • Po następnej niedzieli rozpoczniemy wymianę schodów przed kościołem. Przez kilka dni może być zamknięte wejście pod chórem, a jedynie będzie czynne przez boczną kaplicę. Taca zbierana dzisiaj będzie przeznaczona na ten cel. Zbiórka ofiar przez sołtysów w najbliższym tygodniu. Można wspomóc tę inwestycję przelewem na konto parafialne: 13922600050002300020000010. Można odliczyć od podatku: https://www.parafiachrosla.pl/wspieram/
 • 23 czerwca – dzień ojca, pamiętamy o wdzięczności za naszych ojców i o modlitwie za nich.
 • Jak co roku będzie czuwanie nocne na Jasnej Górze prowadzone przez wspólnoty Karola de Foucauld z 9 na 10 września, z soboty na niedzielę. Więcej szczegółów za tydzień. Zapisy w zakrystii.
 • Beatyfikacja rodziny Ulmów 10 września w Markowej na Podkarpaciu. Organizujemy wyjazd na beatyfikację. Zapisy chętnych w zakrystii. Więcej informacji za tydzień. https://ulmowie.pl. Można nabyć książki o ich historii za ławkami. Rodzina Ulmów – 5 zł, Wiktoria Ulma – 25 zł. Należność wrzucamy do puszki.
 • Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
 • W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. i nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi o g. 8.00. soboty.pl
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła. Zapraszamy również nowe bielanki do sypania kwiatków i niesienia szarf i poduszek.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę rowerową do Wielgolasu w sobotę 8 lipca. Bez zapisów, kto przyjdzie ten może jechać. Do pokonania są 32 km w jedną stronę. Będziemy jechać dosyć spokojnym tempem. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8.00. Koniecznie trzeba mieć kask i sprawny rower. O godz. 10.30 będzie Msza św., a potem ognisko i czas wolny. Powrót do Chrośli na godz. 15.30. Własne jedzenie i picie. Trzeba wziąć własną kiełbasę na ognisko. Można dojechać samochodami do Wielgolasu, ale nie na trasie, żeby nie zakłócać pielgrzymki.
 • Festiwal młodzieży „Max-festiwal” będzie w Niepokalanowie w dniach 1-4 lipca. Więcej informacji na plakacie w gablocie i w internecie. maxfestiwal.pl
 • Akademia Kultury społecznej i medialnej w Toruniu organizuje warsztaty wakacyjne dla młodzieży w dniach 23-27 sierpnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Tam też informacje odnośnie rekrutacji na studia. warsztaty wakacyjne, Akademia Kultury społecznej i medialnej AKSIM
 • Zachęcam do zainteresowania się pielgrzymkami pieszymi na Jasną Górę. Plakaty w gablocie.
 • W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie o g. 17.00, a we wtorek o g. 8.00. Od przyszłej niedzieli w lipcu i sierpniu Msze św. w niedziele o g. 9.00 i 11.00. Nie będzie o g. 16.00.
 • Dziękuję p. Janowi Sobotce za skoszenie ostatnio i wielokrotnie poprzednio trawy przy ogrodzeniu parafialnym od ul. Jaśminowej.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Wspólna: 58, 62, 64, 66, 68. W tym tygodniu prosimy ul. Wspólna: 72, 76, 78, 82, 99, 105, 109. W następnym tygodniu ul. Mazowiecka: 4, 6, 8A, 8B, 10, 10A, 11
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. M.in. „Trwajcie w miłości”, czasopisma na wakacje dla dzieci i młodzieży