OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.07.30

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Msze św. w sierpniu w dni powszednie o g. 17.00, a we wtorki o g. 8.00. W sierpniu kancelaria będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki o g. 16.30 w zakrystii przed Mszą św. wieczorną.
 • We wtorek 1 sierpnia przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 w godzinie W, bijące dzwony przypomną nam o tym wydarzeniu. Z okazji tej rocznicy wywieśmy na naszych domach flagi narodowe. Możemy zapoznać się z planem obchodów: 1944.pl/
 • W tym tygodniu wyruszają pielgrzymki piesze na Jasną Górę. Niech nasza modlitwa towarzyszy pielgrzymom i duchowo włączajmy się w to pielgrzymowanie.
 • Miesiąc sierpień jest miesiącem podejmowania przyrzeczeń abstynencji od napojów alkoholowych. Spróbujmy podjąć jakieś zobowiązania, aby w ten sposób pomóc osobom uzależnionym od alkoholu i innych nałogów.
 • W zakrystii zapisy na czuwanie nocne na Jasnej Górze z 9 na 10 września. Wyjazd około południa w sobotę i powrót w niedzielę wczesnym wieczorem. Koszt przejazdu i noclegu 110 zł.
 • Zapisy na wyjazd na beatyfikację rodziny Ulmów 10 września w Markowej na Podkarpaciu. Koszt 110 zł. Wyjazd około g. 2.00 w nocy, powrót około g. 21.
 • Każdy może napisać na kartce swoje intencje i wrzucić do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej. Pielgrzymi rowerowi będą je powierzać Maryi podczas drogi i w sanktuarium w św. Lipce.
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na nowe schody. Ofiary można składać w kopercie na tacę lub przelewem na konto parafialne tytułem: „na cele kultu”. Nr konta: 13922600050002300020000010. Informacje o możliwości odliczenia podatkowego na naszej stronie parafialnej: parafiachrosla.pl/wspieram/. Przy wyjściu z kościoła można wziąć pamiątkową cegiełkę. Taca dzisiejsza będzie przeznaczona na nowe schody.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą o godz. 17.00. Spowiedź w piątek od godz. 16.15. Będzie spowiadał ks. Robert z Choszczówki. Msza św. tylko o godz. 17.00.
 • W I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi o g. 8.00.
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła.
 • Za tydzień w niedzielę 6 sierpnia obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego.
 • Dziękuję Panom, którzy wczoraj wycieli dwa świerki przy kościele, które wchodziły na linię energetyczną i niszczyły kostkę przed kościołem: podnośnika użyczył nieodpłatnie Sławomir Niemczak, a wycinkę przeprowadzili: Zbigniew Bąk oraz strażacy: Piotr Wieczorek, Mateusz Bartnicki, Robert Chweściuk, Łukasz Chodniewicz.
 • W minionym tygodniu kościół sprzątali: ul. Mazowiecka: 19, 23, 25A, 40, 44, 46. W tym tygodniu prosimy ul. Mazowiecka: 29, 33, 33A, 35, 50, 50A, 52, 68. W następnym tygodniu ul. Mazowiecka: 61, 65, 70, 74, 78, 80, 84.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.