OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.08.06

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

 • Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Grzegorzowi Radzikowskiemu, pallotynowi z Ząbek za posługę dzisiaj w naszej parafii w zastępstwie ks. proboszcza.
 • Msze św. w sierpniu w dni powszednie o g. 17.00, a we wtorki o g. 8.00. W sierpniu kancelaria będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki o g. 16.30 w zakrystii przed Mszą św. wieczorną.
 • Sierpień jest miesiącem trzeźwości i modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Mając na względzie święta i rocznice obchodzone w tym czasie, podejmijmy postanowienia trzeźwości i abstynencji oraz modlitwę za uwikłanych w nałóg alkoholowy i inne nałogi.
 • W zakrystii zapisy na czuwanie nocne na Jasnej Górze z 9 na 10 września oraz zapisy na wyjazd na beatyfikację rodziny Ulmów 10 września w Markowej na Podkarpaciu.
 • W piątek 11 sierpnia Mszą św. o g. 7.00, na którą zapraszamy wszystkich parafian rozpoczynamy naszą parafialną pielgrzymkę rowerową do św. Lipki. Po Mszy św. będzie można pożegnać pielgrzymów. Do sanktuarium Matki Bożej dotrzemy w poniedziałek 14 sierpnia i będziemy uczestniczyć we Mszy św. o g. 12.00. Każdy może napisać na kartce intencje i wrzucić do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej najpóźniej do piątku do g. 7.00. Pielgrzymi będą je powierzać Maryi podczas drogi i przed Jej obliczem w św. Lipce.
 • Nasze parafialne dożynki będą 15 sierpnia. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Główna Msza św. o godz. 11.00 i na niej będzie wniesienie i poświęcenie wieńca w kościele.
 • 13 sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 o powrót do Boga wszystkich oddalonych.
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na nowe schody. Ofiary można składać w kopercie na tacę lub przelewem na konto parafialne tytułem: „na cele kultu”.
 • Dzisiaj w niedzielę 6 sierpnia obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła.
 • Parafia w Wielgolesie Brzezińskim zaprasza w dniu 15 sierpnia (wtorek) na festyn odpustowy. W programie m.in. pokaz sprzętu wojskowego (czołg Leopard, wyrzutnia rakietowa Langusta, transporter Rosomak, moździerz samobieżny Rak itp), strefa zabaw dla dzieci i strefa gastronomiczna, wspólne śpiewanie pieśni niepodległościowych i zabawa taneczna. Szczegóły na plakacie.
 • W minionym tygodniu kościół sprzątali: ul. Mazowiecka: 29, 33, 33A, 35, 50, 50A, 52, 68. W tym tygodniu prosimy ul. Mazowiecka: 61, 65, 70, 74, 78, 80, 84. W następnym tygodniu ul. Mazowiecka: 71, 73, 75A, 77, 86, 88, 98, 98B, 100.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.