OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.08.13

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Stanisławowi Jurkiewiczowi za posługę dzisiaj w naszej parafii w zastępstwie ks. proboszcza.
 • Msze św. w sierpniu w dni powszednie o g. 17.00, a we wtorki o g. 8.00. W sierpniu kancelaria będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki o g. 16.30 w zakrystii przed Mszą św. wieczorną.
 • Nasza parafialna pielgrzymka rowerowa jest w drodze do sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce, gdzie w poniedziałek 14 sierpnia pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy św. o g. 12.00 i przedstawiać również nasze intencje.
 • We wtorek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP (MB Zielnej). Na każdej Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 będzie obrzęd poświęcenia ziół, kwiatów i młodych pędów zbóż. Tego dnia obchodzimy 103 rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. zwanej „Cudem nad Wisłą”. To wydarzenie i cudowna interwencja Maryi w tej bitwie dała Jej tytuł: Matki Bożej Zwycięskiej i stała się Ona Patronką naszej diecezji, utworzonej w 1992 roku. Nasza diecezja jest szczególnie wezwana do podtrzymywania pamięci o Cudzie nad Wisłą, dlatego jesteśmy zaproszeni do udziału w tych obchodach. Plan uroczystości znajdziemy w internecie i tygodniku Idziemy. Wywieśmy na domach flagi narodowe. 15 sierpnia będą nasze parafialne dożynki – będziemy dziękować Panu Bogu za zbiory i chleb powszedni. Główna Msza św. o godz. 11.00. Najpierw będzie krótka uroczystość przy pomniku, a następnie przywitanie przed kościołem delegacji z wieńcem dożynkowym oraz wniesienie i poświęcenie. Po Mszy św. pielgrzymi rowerowi będą odbierać swoje bagaże i rowery przy kościele. Zachęcamy, żeby podejść i zapytać o ich przeżycia pielgrzymkowe.
 • 13 sierpnia, czyli dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 w intencji o powrót do Boga wszystkich oddalonych.
 • Sierpień jest miesiącem trzeźwości i modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Mając na względzie święta i rocznice obchodzone w tym czasie, podejmijmy postanowienia trzeźwości i abstynencji oraz modlitwę za uwikłanych w nałóg alkoholowy i inne uzależnienia.
 • W zakrystii zapisy na czuwanie nocne na Jasnej Górze z 9 na 10 września oraz zapisy na wyjazd na beatyfikację rodziny Ulmów 10 września w Markowej na Podkarpaciu.
 • Parafia w Wielgolesie Brzezińskim zaprasza w dniu 15 sierpnia (wtorek) na festyn odpustowy. W programie m.in. pokaz sprzętu wojskowego (czołg Leopard, wyrzutnia rakietowa Langusta, transporter Rosomak, moździerz samobieżny Rak itp), strefa zabaw dla dzieci i strefa gastronomiczna, wspólne śpiewanie pieśni niepodległościowych i zabawa taneczna. Szczegóły na plakacie.
 • Policja informuje o nowych sposobach okradania głównie osób starszych, ale nie tylko i przestrzega przed oszustami. Informacje na ten temat są wywieszone w gablocie.
 • W minionym tygodniu kościół sprzątali: ul. Mazowiecka: 61, 65, 70, 74, 78, 80, 84. W tym tygodniu prosimy ul. Mazowiecka: 71, 73, 75A, 77, 86, 88, 98, 98B, 100. W następnym tygodniu ul. Mazowiecka: 99,103, 103A, 104, 106, 108.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.