OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.08.27

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Pawłowi Czeluścińskiemu za posługę dzisiaj w naszej parafii w zastępstwie ks. proboszcza. Ks. Paweł we wrześniu ponownie wyjeżdża na misje do Surgutu w Rosji. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na duszpasterstwo w tej parafii. catholicsurgut.ru/?page_id=3653
 • W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Proszę, aby zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii. Spowiedź w kościele od godz. 16.00. Będzie drugi spowiednik. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00. Jest to dobra okazja do spowiedzi na zakończenie wakacji i rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszam uczniów, rodziców i nauczycieli do przyjęcia sakramentu pokuty. W sobotę Msza św. i nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi o g. 8.00. soboty.pl
 • 1 września rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. o g. 17.00 za poległych.
 • Spotkanie bielanek w najbliższą sobotę 2 września o g. 10.00 w Sali na plebanii.
 • Spotkanie ministrantów i kandydatów, również tych, którzy zapisali się po I Komunii św. w sobotę 2 września o g. 10.00 w kościele.
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i niesienia poduszek.
 • Spotkanie grupy liturgicznej za tydzień po Mszy św. o g. 11.00.
 • 4 września w poniedziałek w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego Msza św. w kościele o godz. 8.00 – zapraszam uczniów, rodziców i nauczycieli, a następnie dalsza część uroczystości w szkole. Dla uczniów z innych szkół Msza św. o godz. 18.00.
 • Od piątku 1 września Msze św. i kancelaria tak jak w ciągu roku.
 • Od następnej niedzieli 3 września Msza św. będzie też o g. 16.00.
 • W zakrystii zapisy na czuwanie nocne na Jasnej Górze z 9 na 10 września. Koszt 110 zł. Osoby zapisane prosimy o wpłatę i podanie numeru pesel.
 • Osoby zapisane na wyjazd na beatyfikację rodziny Ulmów prosimy o zgłoszenie się do zakrystii, aby potwierdzić wyjazd, wpłacić pieniądze i podać pesel.
 • 25 sierpnia miała miejsce premiera w kinach i na DVD filmu: „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”. Zorganizujemy we wrześniu wspólne parafialne wyjście na ten film. Więcej informacji na plakacie przed kościołem i w internecie: rafaelfilm.pl/ulmowie-blogoslawiona-rodzina/?fbclid=IwAR0QOOGa7xkwMeQ7WEcELLL00AlsOJwbb5tMyh5RTYIClDGEvirAHyoB3NA
 • Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
 • W minionym tygodniu kościół sprzątali: ul. Mazowiecka: 99,103, 103A, 104, 106, 108. W tym tygodniu prosimy ul. Mazowiecka: 112, 114, 116, 118, 115, 120, 124A, 124. W następnym tygodniu ul. Wrzosowa: 1, 2, 2A, 3, 6.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.