OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.10.08

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Na końcu kościoła są do nabycia broszury i książki o życiu rodziny Ulmów: Wiktorii, Józefa i ich siódemki dzieci w tym jedno nienarodzone beatyfikowanej 10 września tego roku oraz za darmo obrazki z modlitwą. https://ulmowie.pl
 • W dni powszednie nabożeństwa różańcowe są o godz. 17.30, z wyjątkiem wtorku, kiedy nabożeństwo o godz. 7.30. W niedziele nabożeństwo będzie o g. 16.00, a po nim Msza św. Dzieci zapraszam na różaniec w poniedziałki, środy i piątki. Będą rozdawane karteczki do wklejenia związane z życiem bł. Rodziny Ulmów. W najbliższy piątek różaniec wyjątkowo o g. 17.00.
 • Odpust parafialny ku czci patrona parafii bł. Honorata Koźmińskiego w niedzielę po 13 października, a więc 15 października. Procesja po Mszy św. o g. 11.00. PROSZĘ O UDZIAŁ W PROCESJI: bielanki, feretrony, chorągwie. Prośba, aby starsze dziewczynki i młodzież wzięli w procesji Serce Jezusa i Maryi i szarfy.
 • Przygotowaniem do odpustu będzie 40 godzinne nabożeństwo, które rozpocznie się w czwartek 12 października o g. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od czwartku g. 19.00 do soboty do g. 18.00, również w nocy z czwartku na piątek i z piątku na sobotę. W piątek i sobotę 13 i 14 października Msze św. będą o g. 10.00 i 18.00. Proszę o wpisywanie się na listę adoracji wyłożoną w kruchcie. Dokładny plan tego przygotowania do odpustu jest wywieszony w gablocie, na karteczkach do wzięcia w kościele i na stronie internetowej. Odpust parafialny i 40 godz. nabożeństwo będzie prowadził o. Dariusz Bryła, kapucyn z Nowego Miasta nad Pilicą. Za tydzień w dniu odpustu będą z nami siostry Wspomożycielki Dusz Czyśćcowych, jedno z wielu zgromadzeń założonych przez bł. Honorata i powiedzą nam o swoim zgromadzeniu i posłudze.
 • W tym tygodniu przypada w piątek 13 dzień miesiąca – w październiku to dokładnie wspomnienie liturgiczne bł. Honorata Koźmińskiego, kiedy modlimy się za przyczyną bł. patrona o nawrócenie dzieci i młodzieży. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec z modlitwami do bł. Honorata. O godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona.
 • Za tydzień 15 października będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia” i będzie zbiórka na Fundusz Stypendialny dla ubogiej i zdolnej młodzieży.
 • Są wyłożone kartki do podania imion naszych bliskich zmarłych do modlitwy wypominkowej. Kartki przynosimy do zakrystii lub kancelarii. Proszę, aby na kartkach z wypominkami dopisywać, czy są to roczne, czy jednorazowe.
 • Można zamawiać intencje Mszy św. na 2024 rok.
 • Schody – zakończone prace. Można składać ofiary kwartalne w kopercie na tacę. Dzisiaj taca tzw. „inwestycyjna” – na schody i kolejne inwestycje. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary.
 • Informacja od Policji o czujność wobec prób wyłudzania pieniędzy na „wnuczka” i inne sposoby.
 • W minionym tygodniu kościół sprzątali: ul. Wrzosowa: 30, 31, 32A, 34, 34A i B, 35, 36, 38. W tym tygodniu prosimy ul. Wrzosowa: 39, 40, 42, 44, 45, 47, 51. W następnym tygodniu ul. Wrzosowa: 46, 48, 53, 55, 57. Prośba do osób sprzątających, aby mokre szmaty i mopy wywieszać na ogrodzeniu, a nie zostawiać w pomieszczeniu ze sprzętem porządkowym.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.