OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.11.26

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 • Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego i Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 • Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy Adwent. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie wieńców adwentowych i świec: naszego parafialnego w kościele, ale przygotujmy też nasze domowe wieńce i przynieśmy je do kościoła. Będą przygotowane stoliki w bocznej kaplicy na których je położymy i po Mszy św. po poświęceniu zabierzemy do domu.
 • Msze św. roratnie będą od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a w sobotę o godz. 8.00. Będzie dekoracja w kościele związana z tematem rorat: „Franciszkowy plan budowy”, dla dzieci będą rozdawane naklejki, a po roratach słodka bułka i herbata w sali na plebanii. W tym tygodniu przygotujmy lampiony i złapmy dobrą motywację do chodzenia na roraty. Roraty to piękna droga adwentowa dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych.
 • Rekolekcje adwentowe będą w dniach 10 – 12 grudnia i będzie je prowadził ks. Marcin Hołuj z naszej diecezji.
 • W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Spowiedź od godz. 16.15. Będzie drugi spowiednik. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00. W sobotę Msza św. i nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi o g. 8.00. soboty.pl
 • Spotkanie bielanek w najbliższą sobotę o g. 10.00 w Sali na plebanii.
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wewnątrz kościoła. Planowana projekcja filmu została odwołana.
 • W piątek 1 grudnia z racji wspomnienia liturgicznego św. brata Karola de Foucauld będzie czuwanie modlitewne w kościele MB Jerozolimskiej w Warszawie, ul. Łazienkowska 14. Od g. 16.30 adoracja, 18.00 – nieszpory, 18.30 – Msza św. i później spotkanie w dolnym kościele. https://www.facebook.com/photo/?fbid=732722708883245&set=a.548159657339552
 • W dniach 16-18 lutego 2024 w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie odbędzie się sesja Szkoły Wiary „Na pustyni dzisiejszego świata z bratem Karolem de Foucauld”, którą poprowadzi ks. Tadeusz Huk. Zapisy na tę sesję tylko poprzez formularz na stronie internetowej Salwatorianów: https://cfd.sds.pl/event/147,na-pustyni-dzisiejszego-swiata-z-bratem-karolem-de-foucauld.
 • Dzisiaj taca na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
 • W minionym tygodniu kościół sprzątali: ul. Żwirowa: 23A, 23, 25, 27. W tym tygodniu prosimy ul. Lawendowa – cała. W następnym tygodniu ul. Orzeszkowej – cała.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.