OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.12.03

I NIEDZIELA ADWENTU

 • Dzisiaj rozpoczęliśmy Adwent.
 • W Adwencie Msze św. w dni powszednie są rano o g. 6.45, dlatego adoracja Najświętszego Sakramentu będzie rozpoczynać się w czwartki o godz. 19.00 i nie będzie Mszy św. o g. 18.00.
 • Msze św. roratnie będą od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a w sobotę o godz. 8.00. Dla dzieci będą rozdawane naklejki, a po roratach słodka bułka i herbata w sali na plebanii. Mile widziane są osoby, które chciałyby zasponsorować te bułki- nawet jakąś dowolną ofiarą: na tacę, w zakrystii lub przelewem na konto. Jednym z warunków, żebyśmy przez cały adwent chodzili na roraty jest to, abyśmy zadbali o wcześniejsze chodzenie spać.
 • W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o g. 6.45 i 18.00. Od godz. 12.00 do 13.00 będzie Godzina Łaski – jak co tydzień cały piątek będzie adoracja Najśw. Sakramentu. Będzie możliwość podjęcia Duchowej adopcji Dziecka Poczętego podczas Mszy św. o godz. 18.00. duchowaadopcja.info/index.html
 • Rekolekcje adwentowe będą w dniach 10 – 12 grudnia i będzie je prowadził ks. Marcin Hołuj z naszej diecezji. Msze św. w poniedziałek i wtorek o g. 10.00, 17.00 i 19.00 i spowiedź w oba te dni od g. 9.30 i 16.30. Są wolne intencje we wtorek w rekolekcje i na roratach.
 • Pobłogosławione opłatki możemy nabywać w zakrystii. Ofiary składane za opłatki będą przeznaczone na poręcze przy schodach.
 • Parafialna Caritas pragnie przekazać paczki świąteczne dla osób starszych, samotnych i ubogich z naszej parafii. Z wystawionej choinki możemy wziąć gwiazdkę, by przygotować paczkę na sumę około 150zł. Paczki przynosimy do kościoła do niedzieli 17 grudnia. 
 • Możemy też włączyć się w akcję „Paczuszka dla maluszka”, podobnie jak rok temu. Bierzemy bombkę z choinki i przynosimy do 17 grudnia artykuły higieniczne i pielęgnacyjne dla niemowląt i małych dzieci.
 • W adwencie trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece są wyłożone na stoliku pod chórem. Również są do nabycia stroiki z przeznaczeniem na działalność Caritas. Podaną kwotę wrzucamy do puszki.
 • W I środę miesiąca 6 grudnia spotkanie modlitewne grupy mężczyzn św. Józefa o g. 19.00 w kościele.
 • Organizujemy wyjazd na przedstawienie do Seminarium duchownego w Tarchominie pt. „I co teraz?” w sobotę 16 grudnia na godz. 18.30. wyjazd sprzed kościoła o g. 16.45, powrót około g. 21. Koszt przejazdu 30 zł. plus dowolna ofiara w seminarium. Dla ministrantów i bielanek koszt 5 zł. Zapisy w zakrystii.
 • Jeśli ktoś z parafian chciałby przekazać choinki do kościoła na Święta to proszę o informację.
 • W minionym tygodniu kościół sprzątali: ul. Lawendowa. Dziękuję p. Ewie Papudze za przygotowanie wieńca adwentowego, osobom sprzątającym za jego sfinansowanie, a pp. Cecylii i Zbigniewowi Bąkom za pozostały wystrój adwentowy w naszym kościele. W tym tygodniu prosimy ul. Orzeszkowej – cała. W następnym tygodniu ul. Kwiatowa: 9, 13, 16, 24A, 24C, 26.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.