OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.12.10

II NIEDZIELA ADWENTU

  • Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku 12 grudnia. Będzie je prowadził ks. Marcin Hołuj z naszej diecezji. Msze św. w poniedziałek i wtorek o godz. 10.00, 17.00 i 19.00. Spowiedź w te dni będzie od godz. 9.30 i od 16.30. W poniedziałek będzie 2 spowiedników, a we wtorek 3 spowiedników. Ofiary zbierane na tacę we wtorek będą wyrazem wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty. Są wolne intencje Mszy św. na roratach.
  • Mszy św. roratnich nie będzie w czasie rekolekcji. Powracamy do nich od środy w dni powszednie o godz. 6.45, a w soboty o godz. 8.00. Dla dzieci są rozdawane naklejki, a po roratach słodka bułka i herbata w sali na plebanii. Mile widziane są osoby, które chciałyby zasponsorować te bułki- nawet jakąś dowolną ofiarą: na tacę, w zakrystii lub przelewem na konto. W środę jako przypomnienie powrotu na roraty będą zamiast drożdżówek pizzerinki.
  • Organizujemy wyjazd na przedstawienie do Seminarium duchownego w Tarchominie pt. „I co teraz?” w sobotę 16 grudnia na godz. 18.30. wyjazd sprzed kościoła o g. 16.45, powrót około g. 21. Koszt przejazdu 30 zł. plus dowolna ofiara w seminarium. Dla ministrantów i bielanek koszt 5 zł. Zapisy w zakrystii do wtorku. https://www.sztuka2023.pl
  • Pobłogosławione opłatki możemy nabywać w zakrystii. Ofiary składane za opłatki będą przeznaczone na poręcze przy schodach.
  • Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są wyłożone na stoliku pod chórem. Również są do nabycia stroiki z przeznaczeniem na działalność Caritas. Podaną kwotę wrzucamy do puszki. Sianko na stół wigilijny – dowolna ofiara. Zachęcamy do czynu miłości na rzecz potrzebujących.
  • W tym tygodniu przypada w środę 13 dzień miesiąca, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie dzieci i młodzieży. Zapraszamy do tej modlitwy wszystkich, a szczególnie rodziców i dziadków, którzy chcą się modlić o zwrócenie się do Boga swoich dzieci i wnuków. Imiona osób, których będziemy obejmować modlitwą możemy napisać na kartkach w kościele przed Mszą św., lub przesłać emailem na adres parafialny. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec z modlitwami do bł. Honorata. O godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona. Od godz. 17.00 będzie transmisja na youtube: youtube.com/channel/UCRsaJ1qmTi09qj9P3BGm-Yw/featured.
  • Za tydzień taca tzw. inwestycyjna na nowe okna z witrażami.
  • Jeśli ktoś z parafian chciałby przekazać choinki do kościoła na Święta to proszę o informację.
  • W minionym tygodniu kościół sprzątali: ul. Orzeszkowej. W tym tygodniu prosimy ul. Kwiatowa: 9, 13, 16, 24A, 24C, 26. W następnym tygodniu ul. Kwiatowa: 13B, 15, 28, 32, 34.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.