OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2024.01.14

II NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Msze św. w dni powszednie podczas kolędy będą rano o godz. 7.00. Wyjątkowo w niektóre dni będą wieczorem o godz. 18.00. Proszę sprawdzać na bieżąco na tablicy ogłoszeń lub w internecie. Zmiana godzin kancelarii.
 • We wtorek 16 stycznia mija 7 rocznica śmierci ks. Wojciecha Makowskiego – 2-go proboszcza naszej parafii. Msza św. w jego intencji we wtorek o g. 7.00.
 • Zostaje wprowadzona Msza św. zbiorowa o g. 11.00 w jedną niedzielę w miesiącu, zazwyczaj będzie to 3-a niedziela miesiąca. Można wtedy na tę Mszę św. podać intencje zarówno za zmarłych (np. w rocznicę śmierci), jak i za żywych (np. w rocznicę urodzin, sakramentu małżeństwa, czy o udaną operację lub zdrowie).
 • W sobotę 20 stycznia mija 6 rocznica ingresu Pasterza Diecezji bpa Romualda Kamińskiego. Było to uroczyste rozpoczęcie posługi jako ordynariusza, czyli biskupa diecezjalnego. Będziemy modlić się za biskupa i diecezję.
 • Tydzień modlitw o jedność chrześcijan w dniach 18-25 stycznia.
 • Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata oraz naszych rodaków na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie). Sprzęt składamy na parkingu przy kościele jak najdalej od ulicy Orzeszkowej (na końcu parkingu) od poniedziałku 15 stycznia do piątku 19 stycznia do godz. 11.00. Wtedy elektrośmieci zostaną odebrane. Wykaz sprzętu, który można oddać jest wywieszony w gablocie przed kościołem (duże gabaryty, jak i drobny sprzęt). Ci którzy nie mogą oddać sprzętu mogą ofiarować symboliczną cegiełkę wpłacając na konto Sióstr Loretanek podane na ulotkach i plakacie. Ulotki informujące o akcji rozdają ministranci przy wyjściu z kościoła.
 • Za tydzień będzie taca inwestycyjna na potrzeby kościoła – podjazd dla wózków.
 • W minionym tygodniu kościół sprzątali: ul. Kwiatowa: 48, 39, 39A, 39B, 39C, 41B, 41C. W tym tygodniu prosimy ul. Kwiatowa: 47, 49, 53, 57, 58, 66, 66A, 66B, 66C. W następnym tygodniu ul. Kwiatowa: 59, 59A, 61, 63, 70, 70B i ewentualnie nowi mieszkańcy. Zapraszamy wszystkich nowych mieszkańców do włączenia się w sprzątanie kościoła.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci i młodzieży: MGN i Anioł Stróż.
 • Rozpoczęły się ferie zimowe dzieci i młodzieży. Módlmy się o dobre i mądre przeżycie tego czasu odpoczynku.
 • Wizyta duszpasterska – kolęda. Ks. Proboszcz dziękuje rodzinom, które w minionym tygodniu odwiedził z wizytą duszpasterską, za wspólną modlitwę, życzliwość, rozmowę i złożone ofiary na potrzeby parafii. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na elewację kościoła. Za te rodziny: Pod Twoją obronę…