OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2024.01.28

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Msze św. w dni powszednie podczas kolędy będą rano o godz. 7.00. Wyjątkowo w niektóre dni będą o innych godzinach. Proszę sprawdzać w danym tygodniu na tablicy ogłoszeń lub w internecie tutaj : https://www.parafiachrosla.pl/28-01-05-01-2024/
  Zmiana godzin kancelarii.
 • W najbliższy piątek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie zwane MB Gromnicznej. Msze św. będą o godz. 9.00, 17.00 i 18.00 i na każdej będzie poświęcenie gromnic, które można nabyć w zakrystii. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego, czyli zakonników i sióstr zakonnych. Modlimy się za nich, a ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na rzecz klasztorów klauzurowych w naszej diecezji (jedyny klasztor to: Siostry Karmelitanki w Osinach Nowych koło Mińska Maz.)
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą o godz. 7.00. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 10.00. Proszę, aby zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii. Spowiedź od godz. 16.15. Będzie drugi spowiednik. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00. W sobotę Msza św. i nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi o g. 8.00. soboty.pl
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła.
 • Film: “Wandea. Zwycięstwo albo śmierć” będzie wyświetlany w Kinie Muza w Mińsku Maz. w niedzielę, 04.02.2024 r. o godzinie 14.00. Jest to nakręcona z rozmachem epicka opowieść o wielkim powstaniu ludowym przeciwko terrorowi rewolucji francuskiej, prześladowaniu duchowieństwa i Kościoła, w obronie tradycji i wiary katolickiej. Polska premiera filmu „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć” miała miejsce dokładnie w 350 rocznicę objawień Najświętszego Serca! Powstańcy wandejscy umieścili na sztandarach symbol Najświętszego Serca Jezusa. Tak jak kiedyś „Cristiada”, tak dziś „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć” może być inspiracją dla wyznawców Jezusa, którzy zmuszeni są walczyć za wiarę z wrogimi ideologiami. Film jest przeznaczony dla widzów od 15 roku życia. Czas trwania: 1 godz. 40 min. https://rafaelfilm.pl/wandea-zwyciestwo-albo-smierc/
 • Zapraszam rodziców dzieci klas III do pomocy przy rozbieraniu szopki w najbliższą sobotę 3 lutego o g. 9.30
 • Zapraszam i zachęcam do udziału w sesji formacyjnej – takie krótkie weekendowe rekolekcje u Księży Salwatorianów w Krakowie pt. „Na pustyni dzisiejszego świata z bratem Karolem de Foucauld”, którą poprowadzi ks. Tadeusz Huk, rekolekcjonista, kierownik duchowy z diecezji warszawskiej, który przebywał w Algierii w pustelni Karola de Foucauld. Termin 16-18 lutego 2024r. (piątek – niedziela). Zapisy tylko przez stronę internetową salwatorianów w Krakowie: https://cfd.sds.pl/event/147,na-pustyni-dzisiejszego-swiata-z-bratem-karolem-de-foucauld. Rozpoczęcie 16 lutego o godz. 15.30, zakończenie 18 lutego ok. godz. 13.00.
 • Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc dla parafii Surgut na Syberii, gdzie obecnie pełni posługę duszpasterską ks. Paweł Czeluściński.
 • W minionym tygodniu kościół sprzątali: ul. Kwiatowa: 59, 59A, 61, 63, 70, 70B. W tym tygodniu prosimy ul. Jaśminowa: 2, 5, 13, 14, 15, 19. W następnym tygodniu ul. Jaśminowa: 26, 30, 45 i pp. Fronczak. Zapraszamy wszystkich nowych mieszkańców do włączenia się w sprzątanie kościoła. Przypominam, że sprzątanie dotyczy również kruchty i wycieraczek materiałowych i gumowej.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci i młodzieży: MGN i Anioł Stróż – specjalne dodatki na ferie.
 • Kończą się ferie zimowe dzieci i młodzieży. Dziękujmy za dobre i mądre przeżycie tego czasu odpoczynku i módlmy się o błog. Boże i wytrwałość w nauce w nowym semestrze.
 • Wizyta duszpasterska – kolęda – plan tutaj: https://www.parafiachrosla.pl/wizyta-duszpasterska-2023/