OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2024.05.12

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – VII NIEDZIELA WIELKANOCY

 • W jedności z całym Kościołem od piątku uczestniczymy codziennie w nowennie do Ducha Świętego. To jest czas, kiedy Apostołowie z Maryją trwali na modlitwie w Wieczerniku po wniebowstąpieniu Jezusa i oczekiwali na Ducha Świętego. Teksty nowenny będą na naszej stronie parafialnej i na facebooku https://www.parafiachrosla.pl/nowenna-do-ducha-swietego-10-18-maja-2024r/, https://www.facebook.com/ParafiaChrosla/. Możemy modlić się indywidualnie w domu, a w kościele nowenna będzie po nabożeństwie majowym.
 • Za tydzień w niedzielę 19 maja będzie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam na czuwanie modlitewne w sobotę 18 maja na wzór Wigilii Paschalnej w Noc Zmartwychwstania. O godz. 18.00 nabożeństwo majowe, a później Wigilia z obrzędem odnowienia chrztu i bierzmowania oraz modlitwą o wylanie darów Ducha Świętego i Msza św. Zakończenie około godz. 20.00. Dla uczestników czuwania będzie niespodzianka.
 • Za tydzień kończy się Okres Wielkanocny, kiedy jesteśmy zobowiązani do przystąpienia do Komunii św., a więc i do sakramentu pokuty – przynajmniej raz w roku.
 • W naszej diecezji trwa peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów.Dla naszego dekanatu czuwanie przy relikwiach będzie od 14 maja (wtorek) g. 18.00 do 15 maja (środa) g. 16.00 w kościele św. Antoniego w Mińsku Maz. Program nawiedzenia relikwii w diecezji i w kościele w Mińsku jest podany na plakacie. Weźmy udział w tym nawiedzeniu w odpowiedniej dla nas porze. Nasza parafia włączy się w różaniec o g. 3.00 w nocy, wyznaczone osoby będą prowadziły V tajemnicę bolesną. https://diecezja.waw.pl/peregrynacja-relikwii-bl-rodziny-ulmow-w-diecezji-warszawsko-praskiej/
 • Jutro 13 maja wspomnienie MB Fatimskiej. To dzień, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie oddalonych od Boga. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec z modlitwami do bł. Honorata. O godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona.
 • Nabożeństwa majowe są w dni powszednie i w niedziele przed Mszą św. W dni powszednie (oprócz wtorków) o godz. 18.00 nabożeństwo, a po nim, czyli około g. 18.15 Msza św. Dzieci i młodzież zapraszam w poniedziałki, środy i soboty (kto nie może w sobotę, to w piątek). W środy i soboty majówka będzie przy kapliczce przy kościele, a w pozostałe dni w kościele. Jeśli nie będziemy na nabożeństwie w kościele to starajmy się prowadzić nabożeństwa w naszych domach. Dla dzieci będą rozdawane naklejki.
 • Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i taca na Seminarium Duchowne.
 • I Komunia św. będzie 26 maja. Prosimy, aby nie przychodzić na g. 11.00, ale zostawić miejsce w kościele dla dzieci i ich gości.
 • Poproszę grupy parafialne o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało tak jak rok temu. Proszę o zgłoszenie się w tygodniu do zakrystii.
 • Za tydzień taca inwestycyjna z przeznaczeniem na spłatę zakupionych organów.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Leśna: 1, 4, 5, 6, 7, 9, 11, 13. W tym tygodniu będą sprzątać rodzice dzieci komunijnych. W następnym ul. Leśna: 10, 17, 25, 29, 31, 33 i Osiedlowa.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dobre Nowiny – możemy złożyć ofiarę.