OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2024.06.23

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 • W tym tygodniu ostatnie nabożeństwa czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa. Ostatnie nabożeństwo czerwcowe za tydzień w niedzielę po Mszy św. o g. 11.00.
 • Dziękujemy za zakończony rok szkolny, za Boże błogosławieństwo w tym czasie, za trud rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów. Prosimy o dobre i mądre wakacje. Pójdźmy do spowiedzi na początek wakacji.
 • 23 czerwca – dzień ojca, pamiętamy o wdzięczności za naszych ojców i o modlitwie za nich.
 • Msze św. za tydzień 30 czerwca i przez całe wakacje tylko o g. 9 i 11. Nie będzie Mszy św. o 16. Ostatnie nabożeństwo czerwcowe za tydzień w niedzielę po Mszy św. o g. 11.00.
 • Zapraszam na parafialną pielgrzymkę do Markowej po przygotowane dla naszej parafii relikwie bł. Rodziny Ulmów w dniach 13-15 września. Odwiedzimy następujące miejscowości: Markowa, Łańcut, Przeworsk, Leżajsk, Jarosław, Przemyśl, Kalwaria Pacławska i inne. Koszt około 660 zł. Zapisy w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy do 14 lipca.
 • Zachęcam rodziców do zapoznania się ze stroną: ratujmyszkole.pl. Potrzebne też jest włączanie się w trójki klasowe i Radę Rodziców.
 • Nowe okna i witraże będą wstawiane od 26 sierpnia. Możliwość ufundowania – poszczególne wioski, grupy parafialne np. Róże Różańcowe, lub wspólnie grupy parafialne, lub jedna lub kilka rodzin (maksymalnie 6 rodzin-jeden witraż). Fundatorzy będą wpisani na witrażach u dołu. Osoby i wspólnoty pragnące być fundatorami mogą zgłaszać się do ks. proboszcza.
 • Zapraszam ministrantów i bielanki z rodzicami i rodzeństwem na spływ kajakowy Liwcem 29 czerwca. Zgłoszenia najpóźniej do niedzieli 23 czerwca w zakrystii.
 • Od przyszłej niedzieli przy ołtarzu Matki Bożej będzie ustawiona puszka na intencje, które chcemy powierzyć modlitwie pielgrzymów rowerowych na Jasną Górę. Pielgrzymka w dniach 25-28 lipca. Każdy może napisać na kartce swoje intencje i wrzucić do skrzynki. Pielgrzymi będą je powierzać Maryi podczas drogi i w sanktuarium na Jasnej Górze oraz w tych intencjach będzie odprawiona Msza św. w Częstochowie.
 • Dzisiaj błogosławienie pojazdów: aut i motocykli po każdej Mszy św. Jest taka akcja 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy jako wsparcie dla zakupu środków transportu dla misjonarzy. Złożone ofiary przekażemy na ten cel. Breloki z św. Krzysztofem do nabycia pod chórem. https://www.miva.pl
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania razem z rodzicami w niedzielę 23.06 o g. 12.00.
 • Zachęcam do zainteresowania się pielgrzymkami pieszymi na Jasną Górę. Plakaty w gablocie.
 • W kruchcie możemy wziąć ulotkę o obronie krzyża i podpisać sprzeciw wobec zdejmowania krzyży z urzędów, szkół i innych miejsc. https://niezdejmujkrzyza.pl
 • Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim czasie na nowe organy: Ewa i Wojciech Ruta. Fragmentów koncertu organowego można odsłuchać na facebooku parafialnym. https://www.facebook.com/ParafiaChrosla/
 • Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca różaniec po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Dzisiaj mija 19 rocznica święceń biskupich Pasterza diecezji bpa Romualda Kamińskiego. Modlimy się za naszego biskupa i diecezję.
 • Jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza św. o g. 18. W sobotę 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca tego dnia na konserwację Bazyliki św. Piotra w Watykanie i działalność charytatywną Stolicy Apostolskiej.
 • W minionym tygodniu kościół sprzątali mieszkańcy ul. Szkolna 40, Ogrodowa: 1A, 1, 5, 7A, 12, 14. W tym tygodniu prosimy ul. Ogrodowa: 11, 15, 17, 18, 19, 21, 23, w następnym ul. Ogrodowa: 25B, 26, 27A, 28, 29.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny.