OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2024.11.17

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  • Gościliśmy dzisiaj w naszej parafii ks. Tomasza Grzyba z diecezji siedleckiej, który jest obecnie misjonarzem w Boliwii. Ks. Tomasz dzielił się z nami doświadczeniem swojej posługi misyjnej. Modliliśmy się za niego i wszystkich misjonarzy i wspieraliśmy finansowo jego posługę misyjną. Można przekazać swoje wsparcie dla misjonarza i jego parafii w Boliwii na rachunek: 60 1240 2728 1111 0010 3128 0726
  • Każda rodzina naszej parafii, również osoby indywidualne mogą przyjąć do siebie bł. Rodzinę Ulmów w znaku ich relikwii. Można wybrać sobie odpowiedni termin. Relikwie będą w danym domu od niedzieli do środy lub od środy do niedzieli. Relikwie są przekazywane uroczyście na Mszy św. w środę o g. 18.00, a w niedzielę o g. 11 lub 16. W zakrystii możemy zapisywać się na dogodny-wybrany przez siebie termin. Można wziąć kartkę z informacjami o znaczeniu przyjęcia relikwii i podpowiedziami jak dobrze przeżyć ten czas w naszym domu.
  • Dzieci, które chodziły na różaniec w październiku, mogą przyjść do zakrystii po brakujące obrazki i pamiątkę.
  • możemy podpisać protest wobec planowanej przymusowej deprawacji uczniów pod płaszczykiem obowiązkowego przedmiotu edukacja zdrowotna od 1.09.2025r:  https://www.ratujmyszkole.pl

https://www.ratujmyszkole.pl/edukacja-seksualna-zatrzymajmy-to/

  • oraz poparcie dla inicjatywy ograniczającej dostęp dzieci do pornografii w internecie:

https://stopnarkotykowipornografii.pl

  • Manifestacja pod hasłem: „TAK – dla edukacji, NIE – dla deprawacji” w związku z degradacją polskiej szkoły i planowaną systemową deprawacją uczniów odbędzie się 1 grudnia w Warszawie na Placu Zamkowym o godz. 12.00.
  • Jest to już ostatni moment na zgłoszenie się do ufundowania witraża lub jego części, żeby można było umieścić nazwisko ofiarodawcy na witrażu (dana rodzina, wioska lub grupa parafialna). Bóg zapłać za ofiary: Bykowizna i Choszczak: 2740 zł.-dziękuje sołtysowi Edwardowi Milewskiemu za przeprowadzenie zbiórki, Ruda: 1900 zł – dziękuje sołtysowi Henrykowi Smudze, Henryk i Anna Zagórscy.
  • Za tydzień uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
  • Za tydzień 24 listopada na Mszy św. o g. 9 i 11 będzie wprowadzenie do naszego kościoła relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którego dokona ks. Michał Kotowski, kustosz muzeum ks. Jerzego przy kościele św. Stanisława Kostki.
  • Za tydzień różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
  • Za tydzień strażacy z OSP w Rudzie będą rozprowadzać swój kalendarz strażacki. Dowolne składane ofiary będą przeznaczone na działalność sekcji młodzieżowej (umundurowanie, sprzęt treningowy, animacje itp.)
  • W niedzielę 24 listopada 2024 r., o godz. 15.00 w Kinie Muza w Mińsku Mazowieckim zostanie wyświetlony film „W intencji pokoju”. Film ten zostawia widza z głęboką refleksją, a zarazem wielką nadzieją, że pokój, o który tak wielu modli się na całym świecie, jest możliwy do osiągnięcia. To dzieło, które trzeba zobaczyć, by zrozumieć, jak wielką moc ma wiara i wspólnota. Po seansie będzie krótkie spotkanie z reżyserem filmu Jerzym Szkamrukiem oraz ks. Markiem Kotyńskim. https://www.muzakino.pl/film/1021
  • Dzisiaj 17 listopada taca inwestycyjna na witraże i podjazd. Taca na seminarium za tydzień.
  • W minionym tygodniu kościół sprzątali mieszkańcy ul. Wspólna: 72, 76, 78, 82, 99, 105, 109, 119. W tym tygodniu prosimy ul. Mazowiecka 4, 6, 8A, 8B, 10, 10A, 11; w kolejnym tygodniu ul. Mazowiecka 12, 14, 14A, 16, 18, 20, 22.
  • Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny.