ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – VIII NIEDZIELA WIELKANOCY
- Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj uczestniczyli w czuwaniu Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za wspólny pobożny udział w śpiewie lub odmówieniu hymnu „O Stworzycielu”.
- Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny, kiedy jesteśmy zobowiązani do przystąpienia do Komunii św., a więc i do sakramentu pokuty – przynajmniej raz w roku. To zobowiązanie możemy wypełnić do Uroczystości Trójcy Najświętszej 31 maja.
- Jutro piękne święto NMP Matki Kościoła, zawsze obchodzone po Zesłaniu Ducha Świętego. Msza św. o g. 18.00.
- Za tydzień w niedzielę 31 maja na Mszy św. o godz. 11.00 – 29 dzieci przystąpi w sposób uroczysty do I Komunii Św. Prosimy, aby nie przychodzić na g. 11.00, ale zostawić miejsce w kościele dla dzieci i ich gości. Tego dnia będzie dodatkowa Msza św. o g. 12.30, a po niej Różaniec i wymiana tajemnic. Właściwa I Komunia św. będzie w czwartek 28 maja na Mszy św. o g. 18.00. Tego dnia przychodzą tylko dzieci z rodzicami i domownikami oraz parafianie, którzy przychodzą zazwyczaj na codzienną Mszę św. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, a za tydzień Uroczystość Przenajświętszej Trójcy.
- Za tydzień w niedzielę taca inwestycyjna na potrzeby parafii.
- Nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej w dni powszednie o g. 18.00 (oprócz wtorków), a w niedziele o g. 16.00, a po nabożeństwie Msza św. Starajmy się prowadzić nabożeństwa w naszych domach. Ostatni tydzień maja.
- Otrzymaliśmy od Sióstr MB Miłosierdzia w Krakowie relikwie 1 st. Św. Faustyny. Pielgrzymka po relikwie będzie 13-14 czerwca. Nawiedzimy oprócz Krakowa również Kalwarię Zebrzydowską (przejdziemy po dróżkach) i Wadowice (muzeum św. Jana Pawła II). Koszt około 330-350 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
- W dniach 5-6 czerwca będzie na Jasnej Górze jubileusz 200 lecia Żywego Różańca. Róże Różańcowe z naszej parafii organizują wyjazd na sobotę 6 czerwca. Zachęcam do wspólnej pielgrzymki. Koszt 110 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
- Dziękuję Paniom, które w zeszłym roku z wielką troską dbały o kwiaty i zieleń przy kościele: Barbara Wicik, Wanda Pękacka, Ewa Papuga, Cecylia Bąk, Dorota Sobotka, Małgorzata Zgutka i Renata Bandych, a Panu Janowi Sobotka dziękuję za koszenie trawy przy ogrodzeniu od ul. Jaśminowej.
- Poproszę grupy parafialne o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało tak jak rok temu. Poproszę o zgłoszenie się do zakrystii. Poproszę o przygotowanie i udekorowanie trasy Procesji (taka jak w poprzednich latach) i naszych domów.
- Dzisiaj 24.05 piknik połączony ze zbiórką na poszkodowanych w pożarze przy ul. Mazowieckiej.
- Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: Ruda 510 zł, Dziękuję sołtysowi: Henrykowi Smudze za przeprowadzenie zbiórki. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym: Krystyna Piekut, anonimowi.
- Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych z p. Zbyszkiem Bąkiem za prace wczoraj przy sprzątaniu kościoła i terenu wokół.
- W minionym tygodniu kościół sprzątali ul. Wrzosowa: 30, 31, 32A, 34, 34A i B, 35, 36, 38, w tym tygodniu ul. Wrzosowa: 39, 40, 42, 44, 45, 47, 51, w kolejnym ul. Wrzosowa: 46, 48, 53, 55, 57.
- Do dzisiaj można wypełnioną parafialną ankietę wrzucić do pudełka w kościele. Do pobrania tutaj: parafiachrosla.pl
- Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.
- We wtorek Dzień Matki. Dziękujemy za nasze Mamy, za ich serce i dobroć i modlimy się za Nie i za maturzystów: Pod Twoją obronę…
