OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2026.05.31

NIEDZIELA PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

  • Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres, kiedy jesteśmy zobowiązani do przystąpienia do Komunii św., a więc i do sakramentu pokuty – przynajmniej raz w roku.
  • Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.00 – 29 dzieci przystąpi w sposób uroczysty do I Komunii Św. Dzisiaj dodatkowa Msza św. o g. 12.30, a po niej Różaniec i wymiana tajemnic.
  • Nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa w dni powszednie o g. 18.00 (z wyjątkiem wtorku), a w niedziele o g. 16.00, a następnie Msza św. Uczcijmy Serce Jezusa.
  • W najbliższy czwartek 4 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 pójdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, tą trasą co poprzednio. Za pobożny udział w procesji możemy uzyskać odpust zupełny. Mam prośbę o przygotowanie ołtarzy, trasy procesji i udekorowanie domów i posesji. W Boże Ciało od godz. 18.00 tak jak co tydzień adoracja przez 24 godziny do piątku do godz. 18.00.
  • Prosimy o przygotowanie kwiatków na procesję Bożego Ciała i oktawę i przyniesienie ich do kościoła do środy przed Bożym Ciałem.
  • Nasza wdzięczność Jezusowi za sakrament Eucharystii jest tak wielka, że nie możemy jej ograniczyć tylko do jednego dnia, ale chcemy przedłużać na czas Oktawy-czyli ośmiu dni po Bożym Ciele, do następnego czwartku. Każdego dnia oktawy będzie Msza św. o godz. 18.00 i po niej nabożeństwo i procesja wokół kościoła. W oktawie Bożego Ciała będzie adoracja Najśw. Sakramentu codziennie w dni powszednie z wyjątkiem piątku i soboty od godz. 17.00. W godz. 17.00 – 17.30 adoracja będzie prowadzona przez daną grupę parafialną, a w g. 17.30 -18.00 będzie adoracja w ciszy.

UDZIAŁ W OKTAWIE BOŻEGO CIAŁA, ZAPROSZONE WSPÓLNOTY

Poniedziałek 8.06: Pielgrzymi rowerowi, Caritas

Wtorek 9.06: mężczyźni św. Józefa, Grupa liturgiczna, Domowy Kościół,

Środa 10.06: Wrzosowianie, Koła Gospodyń, Kółka Różańcowe

Czwartek 11.06: grupa adoracyjna, wszyscy

  • Nasz biskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek. Z dyspensy mogą skorzystać wszyscy przebywający na terenie naszej diecezji. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym, ofiarowany w intencji chorych, ubogich, cierpiących lub uchodźców.
  • Otrzymaliśmy od Sióstr MB Miłosierdzia w Krakowie relikwie 1 st. Św. Faustyny. Pielgrzymka po relikwie będzie 13-14 czerwca. Nawiedzimy oprócz Krakowa również Kalwarię Zebrzydowską (przejdziemy po dróżkach) i Wadowice (muzeum św. Jana Pawła II). Koszt 350 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
  • W dniach 5-6 czerwca będzie na Jasnej Górze jubileusz 200 lecia Żywego Różańca. Róże Różańcowe z naszej parafii organizują wyjazd na sobotę 6 czerwca. Zachęcam do wspólnej pielgrzymki. Koszt 110 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
  • W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I środę miesiąca modlimy się do św. Józefa. Po Mszy św. spotkanie i modlitwa mężczyzn. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Spowiedź od godz. 15.50. Będzie dwóch spowiedników. W I sobotę 17.15 rozważanie, 17.30 różaniec, 18.00 Msza św.
  • Za tydzień w niedzielę 7.06 podczas Mszy św. o g. 11.00 będzie Rocznica I Komunii św.
  • Dzisiaj taca inwestycyjna na potrzeby parafii.
  • Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii ofiarodawcom indywidualnym: Genowefa Zagórska, Leon i Grażyna Piekut, Eugeniusz Tkacz, Teresa Słodownik, Elżbieta i Marcin Larkowscy, Beata Kaczorowska-Małyszko,
  • Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych z p. Zbyszkiem Bąkiem za prace w poprzednią sobotę przy sprzątaniu kościoła i terenu wokół.
  • W minionym tygodniu kościół sprzątali ul. Wrzosowa: 39, 40, 42, 44, 45, 47, 51, w tym tygodniu ul. Wrzosowa: 46, 48, 53, 55, 57, w kolejnym ul. Wrzosowa: 50, 52, 59, 61, 63, 65, 67, 69.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  • W tym tygodniu zmarła śp. Helena Chłopik. Pogrzeb jutro g. 13.00. Wieczny odpoczynek…