Ogłoszenia13 września 2015XXIII Niedziela Zwykła

– Jutro Święto Podwyższenia Krzyża- we mszy świętej o 18.00 będziemy się modlić  dla nas o postawę wdzięczności dla krzyża Chrystusa oraz jego zwycięstwo w nas i Europie.

– W piątek przypada święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski , młodzieży i dzieci. W tym tygodniu zgodnie z wezwaniem księży Biskupów sprzed tygodnia modlitwą otaczamy młode pokolenia Polaków i tych którym są one powierzone.

–  Rodzice  dzieci klasy III najlepiej tatusiowie wraz z dziećmi – którzy pragną rozpocząć przygotowanie bezpośrednie  do sakramentów proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii z dziećmi na rozmowę .Można przychodzić w godzinach kancelarii , lub po mszy świętej wieczornej

– W piątek zbiórka kandydatów na ministrantów o 16.30 – ministranci przychodzą na 17.00

– Zachęcamy do lektury tygodników: Gościu- historia człowieka , który osiem lat spędził w łagrach , a potem ratował życie oprawcom; W Idziemy-Szturm na Europę- sądzę , że dość obiektywne  ukazanie problemu imigrantów.

– Świątynię do liturgii przygotowali: Joanna Głuchowska , Alicja Woźnica , Cecylia Zbigniew Bąk. Dziękujemy za sprzątanie , ułożenie kwiatów i ofiarę.

– Dziś 13 września . 13 lipca rozpoczęliśmy odnowę prezbiterium . Dziś po trzech miesiącach dziękujemy Panu Bogu za to ,że na Jego Chwałę i pożytek ludzi udało się wykonać  to dzieło. Pozostało jeszcze kilka elementów – zawieszenie ikony Matki Bożęj , zdobienie drzwiczek tabernaculum. Dziękuję wszystkim , którzy do tej pory złożyli ofiary w kopertach-za zaufanie jakim mnie obdarzyliście – pragnę to podkreślić -to na co patrzycie, co podziwiacie jak słyszę- to dzięki Wam. Dziękuję za prace w tym tygodniu: Panom Jarosławowi Piotrowi Chomka za wykonanie osłon na ledy do bocznych ołtarzy . Dziękuję Panu Leszkowi Płochockiemu za zawieszenie oświetlenia w prezbiterium.

– W przyszłą niedzielę w godz. 14- 19.00 na placu przy OSP w Rudzie odbędzie się IV gala ziemniaczana. Zapraszają Dyrekcja, Rada Rodziców ,Rada Pedagogiczna  uczniowie.

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy mszą święta pogrzebową + Władysławę Chanke -przez wstawiennictwo Maryi polecajmy jej osobę Miłosierdziu Bożemu.

 

Dzień    Intencje 15-20 września

 

 15 IX /wt/

 

18.00 + zmarłych z rodziny Gadomskich Czesława Miętusa
 16IX /śr/

 

18.00 w 20 rocznicę sakramentu  małżeństwa Katarzyny i Mariusza
  18 IX /pt/

 

18.00  + Roberta Wojciechowskiego
  19 IX /sb/

 

17.00  ślubna: Słodownik- Błoch

18.00 + Mirosława Woźnicę

   20IX   niedziela 9.00 + Kazimierę Dobosz , Jana Falińskiego

11.00 za Parafian

16.00 + Juliannę Jana Zagórskich Jadwigę Annę Wacława Rek

  21 IX/pon/ 18.00 o zdrowie i łaski Boże dla Sióstr różańcowych z Rudy