Biblioteczka parafialna

W naszej parafii funkcjonuje biblioteczka parafialna. Można wypożyczyć książki i audiobooki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zasady korzystania są bardzo proste i można się z nimi zapoznać w kościele. Biblioteczka znajduje się przy kościele.

Tutaj przedstawiamy przykładowe pozycje, ale jest ich znacznie więcej.

Książki z serii Skarbnica Wiary zawierają opowiadania, które pomagają dzieciom zrozumieć bogactwo najważniejszych tekstów chrześcijaństwa i umożliwiają im poznanie prawd wiary oraz pogłębienie pobożności.

Wielka księga emocji

Ta wspaniała księga wprowadza dzieci w fascynujący świat uczuć. Na jej stronach przedstawione zostały baśnie i opowieści, w których wyeksponowano rozmaite uczucia ich bohaterów.

Dobre uczynki Cecylki Knedelek

Urocza bohaterka z niewielkiego Knedelkowa uczy się, że przyjemnie jest pomagać innym.

Ta książka kierowana jest do:
– dzieci, które dzięki lekturze tej sympatycznej książki zrozumieją ideę wolontariatu.
– rodziców, którzy chcą uwrażliwić dzieci na bezinteresowną pomoc na rzecz innych.

Seria JA i moje emocje

Książeczki stanowią doskonałą pomoc dla opiekunów i wychowawców. Publikacje są doskonałą podstawą do rozmowy z dziećmi, na poruszane w nich tematy.

Wyspy koralowe

Urocza opowieść o chłopcu Mikołaju i jego niezwykłej podróży i o tym, że wszystko jest możliwe. Książka z dedykacją od autorki dla Dużych i Małych czytelników pani Jagody Michalak.

Dzieje duszy dla dzieci

to próba przybliżenia dzieciom „małej drogi” św. Teresy. Ukazuje „małą drogę” do nieba, możliwą dla każdego, również dla najmłodszych.

WOLNOŚĆ, WIARA, BÓG. Rozmowy o Chrześcijaństwie.

Większość z nas wzrastała w religijnym otoczeniu. Chrześcijaństwo jest więc dla nas tak oczywiste, że przestajemy się nad nim zastanawiać. Czy jednak naprawdę wiemy, w co wierzymy?

Jeden z najodważniejszych polskich teologów w rozmowie z Anetą Kuberską-Bębas prowokuje do zmierzenia się z tym pytaniem i zaprasza na wyprawę w głąb chrześcijaństwa

Nigdy nie układaj się ze złem. Pięćdziesiąt lat zmagań o Kościół i Polskę.

Zbiór publikacji o. Ludwika Wiśniewskiego. Odważna, inteligentna publicystyka o. Ludwika Wiśniewskiego pokazuje, w jaki sposób myśli człowiek wolny, wierzący, że „tylko prawda nas wyzwoli”.

Radość ewangelii. Rozmowy o odnowie kościoła

W pierwszym książkowym wywiadzie kard. Tagle opowiada o swoim życiu i wizji przyszłości Kościoła. Łącząc prostotę i głębię myśli, dzieli się radosnym przeżywaniem wiary, która pozwala stawiać czoła wyzwaniom nowoczesności

Kościół. Niełatwa miłość

Ze wszystkich miłości ta jest chyba najtrudniejsza. Kościół jest jak potężne drzewo, w którego koronie każdy może się schronić i posilić. Tam, gdzie owoce, są jednak i czarne ptaszyska, zawzięcie wydziobujące to, co próbuje wyrosnąć. To grzechy świeckich i duchownych.