OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2019.12.01

I  NIEDZIELA  ADWENTU

• Dzisiaj rozpoczynamy adwent. Roraty będą w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a po Mszy św. herbata i słodka bułka dla dzieci na plebanii, a w sobotę roraty o g. 8.00. Zapraszam: dzieci, młodzież i dorosłych. Proszę o przygotowanie na roraty lampionów. W domach możemy przygotować wieńce adwentowe.
  • Rekolekcje adwentowe, które rozpoczniemy w następną niedzielę będą trwały do wtorku, czyli: niedziela, poniedziałek i wtorek. W poniedziałek i wtorek Msze św. będą o godz. 10.00, 17.00 i 19.00. Spowiedź będzie w poniedziałek i wtorek na każdej Mszy św. Rekolekcje będzie prowadził ks. Piotr Markisz, prefekt w Seminarium Duchownym archidiecezji warszawskiej.
  • Adwentowy wystrój świątyni przygotowali: p. Cecylia i Zbigniew Bąk, a wieniec adwentowy osoby sprzątające kościół. Bardzo dziękuję za troskę i zaangażowanie. Przed Mszą św. o godz. 9.00 został poświęcony nasz wieniec. Jeżeli mamy w domach wieniec adwentowy to możemy go przynieść do poświęcenia za tydzień.
  • Za tydzień zostaną poświęcone opłatki, które będzie można nabywać w zakrystii.
  • Jak co roku Caritas parafialna chce przekazać prezenty dla potrzebujących osób starszych, samotnych i rodzin z dziećmi. Z ustawionej choinki możemy wziąć gwiazdkę, by przygotować paczkę dla osoby lub rodziny na sumę 100 zł. Na odwrocie gwiazdki jest prośba, jaki prezent sprawi największą radość osobie obdarowanej. Paczki przynosimy do kościoła do 18 XII.
  • Po Mszy św. w kruchcie u naszych Sióstr z Caritasu można nabyć świece „Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom” na stół wigilijny. Z każdej świecy złotówka zostaje do dyspozycji Caritas parafialnej, a pozostała suma jest przekazywana na dzieła prowadzone przez Caritas diecezjalną. Zachęcamy do czynu miłości na rzecz ubogich czy to poprzez zakup świecy, przygotowanie paczki lub ofiarę.
  • Możemy też nabyć stroiki świąteczne przygotowane przez Siostry z Caritasu oraz sianko. Składane dowolne ofiary będą rozdzielane przez Caritas.
  • Za tydzień będą do nabycia pierniki przygotowane przez scholę parafialną.
  • W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Spowiedź w kościele będzie od godz. 17.00. Będzie spowiadał jeszcze jeden ksiądz spoza parafii. Po Mszy św. będzie przez godzinę prowadzona Adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 20.00 – indywidualne błogosławieństwo i adoracja w ciszy zakończona o godz. 21.00.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą o godz. 18.00. Komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami. Po Mszy św. spotkanie formacyjne z konferencją dla osób adorujących Najświętszy Sakrament. W piątek będzie przerwa w adoracji na czas Mszy św. roratniej od g. 6.30 do 8.00.
  • A w sobotę będzie nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Wspólny różaniec w kościele o godz. 7.30. i Msza św. roratnia o g. 8.00.
  • Za tydzień w niedzielę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. o godz. 11.00, od g. 12 do g. 13 będzie Godzina Łaski i w tym czasie będzie wystawienie Najśw. Sakramentu.
  • Dzisiaj w I-szą niedzielę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00 i procesja wewnątrz kościoła.
  • W zakrystii jest do kupienia książka Ks. Kard. Roberta Saraha w cenie 32 zł.
  • Dziękuję sołtysom za zbiórkę na spłatę pożyczki na ogrzewanie kościoła: panu Henrykowi Smudze i mieszkańcom Rudy oraz p. Tadeuszowi Dródżowi i mieszkańcom Chrośli Południowej. Dziękuję rodzinom z tych wiosek, które złożyły ofiarę na ten cel.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Wspólnej: 30, 30A, 30B, 30C, 32. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Wspólnej: 42, 44, 46A, 54, 56. W następnym tygodniu ul. Wspólna: 58, 62, 64, 66, 68.

Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, z poprzedniej niedzieli z kalendarzem, oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.