Ogłoszenia 11 października 2015XXVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia 11 października 2015XXVII Niedziela Zwykła

– Dziś obchodzimy XV Dzień papieski pod hasłem –Jan Paweł II –Patron rodziny. Po mszy przed kościołem  ofiarami możemy  wspomóc  „Dzieło nowego tysiąclecia”- fundację która między innymi wspiera poprzez stypendia  edukację młodzieży

-Jutro w poniedziałek  od 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu . Różaniec o 12.00 o 15.00 koronka do Bożego miłosierdzia i o 17.00 różaniec. Od 16.30-18.30 możliwość spowiedzi. We wtorek uroczystość Bł. Honorata  naszego Patrona .Msze święte :  9.00 z poświęceniem  obrazu M.B. Jasnogórskiej. i główna msza odpustowa o 17.30 , której będzie przewodniczył ks. Bp Kazimierz Romaniuk . Ks. Bp poświęci obrazy :w prezbiterium- Obraz Jezusa Miłosiernego . Po mszy poświęcenie obrazu Bł. Honorata -litania do Bł. Honorata i procesja . Bardzo proszę o asystę szczególnie mężczyzn do baldachimu , chorągwi , do pochodni , które będą przygotowane przy drzwiach kościoła. Zapraszam Wrzosowian, dzieci , młodzież , kandydatów do bierzmowania .Zaplanujmy ten czas – opuścić uczestnictwo w liturgii to tak jakby nie przyjść na imieniny kogoś bliskiego.

– W środę przypada dzień nauczyciela – w  różańcu o 17.00 i nowennie do Matki Bożej będziemy się modlić o szacunek dla powołania nauczyciela w naszej Ojczyźnie.

– 17 października w sobotę proponuję pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Zapisy do dziś -koszt  50 zł.

-Trwa synod o rodzinie. W  klimacie troski kościoła o rodzinę zapraszam małżeństwa w niedzielę 18 X o 17.30 na przedstawienie teatralne “Idealne małżeństwo” . Projekcja z rzutnika na plebanii . Całość ok. 90 minut. ZAPRASZAM szczególnie małżeństwa z róż różańcowych. Proszę o wcześniejsze zgłaszanie uczestnictwa – do mnie osobiście lub mailowo :bodow@poczta.onet.pl

– Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o 17.00. Przypominam , że młodzież chcąca rozpocząć przygotowanie do bierzmowania może uczynić to poprzez współprowadzenie ze mną różańca dziś o 16.00 albo 14 X o 17.00. !6 X do współprowadzenia tej modlitwy zapraszam dwie grupy młodzieży , które przyjęły sakrament bierzmowania z rąk ks. Bpa Marka –  a którą ja przygotowałem. Zgodnie z obietnicą daną ks. Bpowi pamiętam o was i o niektórych się bardzo martwię.

-Za tydzień po mszy o 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci III klasy.

– Na stoliku za ławkami wyłożone są kartki na wypominki za zmarłych.  Na jednej z nich możemy wypisać bliskich lub rodziny , które chcemy Bożemu Miłosierdziu polecać we mszy zbiorowej od 1-8 XI ,a na drugiej tych za których pragniemy się modlić w  wypominkach rocznych.

– W tygodnikach polecam : Gościu-Ślub o północy- artykuł o świętych małżonkach -rodzicach św. Teresy od Dzieciątka Jezus; W Idziemy-Zakopane potrafi- o tym jak mieszkańcy Zakopanego radzą sobie z tym , z czym nie radzi sobie Warszawa Łódź.

– Świątynię do liturgii przygotowały: Hanna Krawczyk Teresa Słodownik Joanna Bakuła Patrycja Glinka Hanna Bogucka . Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty.

– Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii.

 

Dzień    Intencje 13- 19 października

 

 13 X /wt/

 

9.00 + Władysława Stanisławę Brześkiewicz

17.30 + Leokadię Bronisława Ołtarzewskich

 14 X /śr/

 

17.30  + Aleksandra Woźnicę w 20 rocznicę śmierci
  15X /czw/ 17.30     w 18 rocznicę urodzin Mateusza
  16X /pt/

 

17.30  +  Jana Stefanię Jackiewicz
  17 X /sb/

 

17.30   + Jadwigę Józefa Zbigniewa Niemczak
   18  X   niedziela 9.00   +Mariana w 7 r. śm. Feliksa Helenę Bąk

11.00 za Parafian

16.00  + Janinę Edwarda Mariannę Jana Stefana Kalinowskich

 19 X/pon/ 17.30  +  Eugeniusza Chlustacz/ od uczestników pogrzebu/