Ogłoszenia 19 kwietnia III Niedziela Wielkanocna

– W czwartek Uroczystość św. Wojciecha głównego Patrona Polski. Msza święta o g.18.00

– W piątek o g.18.00 podczas mszy świętej ks. Bp Marek Solarczyk udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. W poniedziałek o 18.30 próba dla tej młodzieży, w środę od 18.30 spowiedź kandydatów , świadków i ich bliskich. Polecajmy Panu Bogu młodzież , by zaufała   Jezusowi  i pozwoliła się Jemu prowadzić  poprzez Ducha Świętego , którego otrzyma w sakramencie.

– W przyszłą niedzielę podczas mszy świętej o 11.00 dzieci klasy III odnowią przymierze chrztu świętego- przynoszą świece chrzcielne. Po mszy świętej spotkanie kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

– Jakiś czas temu prosiłem o zgłaszanie z poszczególnych ulic grup sprzątających świątynię  Jak dotąd zadeklarowało gotowość sprzątania 3 grupy .Nie wiem jak interpretować tak znikomy odzew . Czy w ten sposób , że chcemy aby pozostało tak jak do tej pory ?–czyli kluczyk będzie przekazywany , a osoby sprzątające będą się wpisywać do księgi troski o świątynię? Jeśli tak to proszę , by te rodziny , które podczas kolędy deklarowały ,że nie są w stanie podjąć dyżuru sprzątania z różnych powodów i wolą złożyć ofiarę w ciągu  roku zamiast dyżuru na rzecz naszej świątyni   to spełniły. Niech ofiara włożona do koperty i podpisana imieniem , nazwiskiem adresem ,na której będzie też cel zostanie złożona na tacę i potwierdzi odpowiedzialność za to miejsce. Będzie to  sprawiedliwe  wobec tych , którzy sprzątają –czyli dają własną pracę i składają ofiarę na kwiaty , ogrzewanie.

-Za niespełna 2 tygodnie  2 i 3 maja –dni w których przy naszych domostwach nie powinno zabraknąć flagi- biało-czerwonej. Dziś i za tydzień za ławkami mamy wyłożone flagi , które zostały zakupione. Jeśli nie mamy w domu flagi proszę je brać- do koszyczka możemy złożyć dobrowolną ofiarę . Powiewająca flaga jest świadectwem dumy , iż jesteśmy Polakami.                                                                 –Caritas  zachęca do przekazania1 % na przy rozliczeniach. Ulotki informacyjne są w kruchcie na regale

– Salezjańskie Liceum i Gimnazjum mieszące się przy ul. Kościuszki 7 w Mińsk Mazowieckim zaprasza  na „Dzień promocji ” związany z rekrutacją uczniów na rok szkolny 2015/16.Czekają na zainteresowanych w sobotę 25 IV w g. 14-17.00.

– Zachęcamy do lektury tygodników: W Gościu-Projektowanie ludzi-grupa wybitnych genetyków, biochemików nawołuje do wstrzymania prac nad programowaniem ludzi; W Idziemy-Biskupom na nosie – ks. Dariusz Kowalczyk – pokazuje czemu  zachodniej masonerii zależy na wprowadzeniu prawa  , choćby i złego , ale żeby było przeciwko Kościołowi.

– Świątynię do liturgii przygotowały: Anna Przybysz, Iwona Płochocka Małgorzata Rudnik Ewa Papuga. Za sprzątanie i ofiarę dziękujemy.