Ogłoszenia 20 listopada 2016 Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

Fragment na 20 XI przeczytaj -rozważ Łk.15.1-32

Dziś na każdej mszy świętej przed błogosławieństwem Akt  powierzenia wspólnoty parafialnej Chrystusowi jako Panu i Królowi. Rodziny , które pragną podobny akt wypowiedzieć we wspólnotach rodzinnych po powrocie do domu ze stolika za ławkami wezmą jeden obrazek dla rodziny i jedną naklejkę . W domu – najlepiej ojciec wypowiada modlitwę z obrazka , a następnie wspólnie: Ojcze nasz.. Zdrowaś Maryjo.. Chwała Ojcu… . Po modlitwie uczestnicy mogą podpisać na obrazku ten akt. Natomiast naklejkę przypominającą o tym akcie możemy umieścić w wybranym miejscu np. na drzwiach od wewnątrz.

– Niedziela Chrystusa Króla kończy rok liturgiczny i rok miłosierdzia. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Już dziś zachęcam do uczestnictwa w roratach o godz. 7.00 – w poniedziałki ; środy ; soboty. Można zamówić intencje za nasze rodziny.

– W przyszłym tygodniu poniedziałek o 19.00 spotkanie kandydatek do bierzmowania ; w czwartek o 19.00 kandydatów.

– W środę po mszy świętej na warsztaty artystyczne zaprasza P. Agnieszka . Prośba , by Panie zainteresowane zgłosiły wcześniej swe uczestnictwo .

– W sobotę 26 listopada od 9.00  zapraszam na skupienie uczestników kół różańcowych . Konferencja , Adoracja , Msza święta ,Spotkanie potrwa ok. 3 godzin .Można przynieść coś do kawy , herbaty.

–W tym tygodniu kancelaria po mszy świętej.

– W tym tygodniu o świątynię zadbali : Rodzina Mirosów ; Anna Rek.  Dziękujemy za sprzątanie i ułożenie kwiatów. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny z ul. Piastowskiej. mieszkające pod numerami: 18; 17;15;13. W następnym tygodniu prosimy o zatroszczenie się o świątynię rodziny z ul . Piastowskiej  11;12;14.Proszę o zgłoszenie się w przyszłą niedzielę po klucze. Przed sprzątaniem proszę zapoznać się z  zasadami sprzątania umieszczonymi na drzwiczkach schowka.

– Zachęcam do lektury tygodników : Gości ; Idziemy.

-. Dziękujemy za kwartalne ofiary na ogrzewanie i posadzkę .

 

 

Dzień    Intencje   22-28 listopada 
    22 XI /wt/  18.00  + Kazimierza Mirosza
    23 XI /śr/  18 .00  + w 1 rocznicę Kazimierza Wawera
     24 XI /czw/    7.00  wolna
    25 XI /pt/  18.00 + zmarłych z r. Góras ,Anielę Stanisława Aleksandra Tadeusza Miros
    26 XI /sb/    18.00  + Józefa Truszewskiego
    27 XI niedziela/    9.00  + Stanisława Ładno w 14 rocznicę śmierci11.00   za Parafian

16.00   + Irenę Brześkiewicz

  28 XI /pon/     7.00  wolna