Ogłoszenia 29 listopada I Niedziela Adwentu

UWAGA !

REKOLEKCJE ADWENTOWE W NASZEJ PARAFII OD III NIEDZIELI ADWENTU -13 XII DO 15 XII

-Okresem Adwentu rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny. Okres ten ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do urocz. Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa ;jednocześnie zachęca nas do oczekiwania na powtórne przyjście Zbawcy na końcu czasów.  Dla nas Polaków tegoroczny adwent rozpoczyna obchody 1050 rocznicy chrztu Polski a w kościele powszechnym , we wtorek 8 grudnia , w uroczystość Niepokalanego  Poczęcia NMP, nadzwyczajny Rok Miłosierdzia ogłoszony przez papieża  Franciszka.    

 -Roraty msze ku czci Matki Bożej w pon. śr. Sob. O godz. 7.00. Zapraszamy całe rodziny  , byśmy wypraszali sobie łaski  jak najlepszego przeżycia Adwentu. Są wolne intencje mszy świętych . Na te msze przynosimy zapalone lampiony. Obiecuję , że dzieci zdążą do szkoły.

-.Dziś błogosławimy opłatki – które będzie można nabywać po mszy świętej  w zakrystii. Opłatek nabyty w parafii jest znakiem łączności ze wspólnotą. Ofiary , które złożymy  przeznaczone są na spłatę prowadzonych robót związanych z wykonaniem instalacji grzewczej kościoła i nowej posadzki.

– We wtorek – na plebanii  o 19.00 spotkanie rodziców dzieci III klasy przygotowujących się do sakramentów.  

 -.W pierwszy piątek odwiedzę chorych ,by w sakramentach mogli spotkać Chrystusa. Od 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Od 17.30 możliwość spowiedzi pierwszo piątkowej- będzie spowiednik. O 18.00 msza wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

-Od dziś u Pań z Caritasu można  nabyć świece Caritas-oraz sianko na stół wigilijny , które pobłogosławimy.  Choinka dla potrzebujących.- to również propozycja Caritas. Z ustawionej choinki możemy  wziąć gwiazdkę, by przygotować paczkę dla osoby lub rodziny na sumę 100 zł. Paczki przynosimy do niedzieli 20 XII. Od jakiegoś czasu po prawej stronie  świątyni jest skarbonka opatrzona znakiem Caritas -do której możemy składać ofiary na jej dzieła. Zachęcamy do czynu miłości na rzecz ubogich czy to poprzez zakup świecy , przygotowanie paczki lub ofiarę. Dziękujemy.

– Za tydzień w niedzielę po mszy o 11.00 nabożeństwo adoracyjne.

– Za tydzień modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wspomóc Kościół na wschodzie.

– Alumni naszego Seminarium Duchownego  zapraszają na sztukę teatralną pt.”Wczoraj dziś zawsze” o św. Maksymilianie Kolbe . Zamówiłem 25 biletów na sobotę 19 grudnia godz. 14.00. Zapisy w zakrystii -koszt autokaru 20 zł.

 -Zachęcamy do lektury tygodników : Gościa niedzielnego i Idziemy

– Świątynię do liturgii przygotowali: Wanda Pękacka , Janina Seroczyńska , Dorota Jan Sobotka. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę.

-Dziękujemy również za ofiary na inwestycje parafialne.

.

 

 

Dzień    Intencje   1 – 7 grudnia 
  1XII  /wt/   18.00   wolna
  2XII /śr/   7.00 + w 8 rocznicę śmierci Genowefę Szczerbińską i Romana Pielasa -pół roku po śmierci.
  3XII /czw/ 7.00 nie ma mszy
  4XII /pt/  18.00 +  Jacka Brewczyńskiego w 3 rocznicę śmierci
  5 XII /sb/  7.00 +  Anielę Stanisława Ryszarda Jerzak

 

  6 XII  niedziela  Wyp.2/  9.00  + Stanisława Leokadię KobzaWyp.3/   11.00 za Parafian/Wyp.4/ 16.00 + Stanisławę Stanisława Wojciecha Artura Wieczorek
  7 XII /pon/ 
 7.00  + Stanisława Falińskiego