Ogłoszenia 5 luty V Niedziela Zwykła

ZAPROSZENIE NA III BEZALKOHOLOWY BAL

–  W ostatnią sobotę lutego 25 II PRD i koło Caritas zapraszają na 3 bezalkoholowy bal pod patronatem Bł. Honorata Koźmińskiego. Rozpoczniemy o 18.00 mszą świętą -po czym przeniesiemy się do Domu kultury w Chrośli. Zapraszamy wszystkich do spędzenia miło czasu ze swymi bliskimi i nie tylko. Zabawę poprowadzi wodzirej i DJ  . W ramach menu : dwa dania na gorąco, przystawki ; ciasto; napoje. Przewidywany czas ok . 2.00. Koszt 50 zł. od osoby. Informacje u P. Zbigniewa Bąka. kom.605208278 Zapraszamy

– Rodziny , które z różnych względów nie mogły przyjąć w wyznaczonym  czasie po kolędzie  mogą się umówić indywidualnie ze mną na  poniedziałek 6 II -przed mszą wieczorną lub po niej , ewentualnie w środę. Zapraszam do zakrystii .

– W tym tygodniu i następnych są wolne intencje mszalne- pomyślmy czy nie powinniśmy wesprzeć kogoś kto potrzebuje naszej pomocy duchowej  z bliskich w doczesności , czy to w wieczności. Intencje można zgłaszać po mszy w zakrystii.

– We wtorek o 19.00 w salce na plebanii konferencja przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych , którzy w najbliższym czasie przyniosą dzieci do chrztu.

– w sobotę we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes podczas mszy o 9.00 będziemy  modlić się za chorych . Będzie można też przyjąć sakrament namaszczenia chorych.

– W piątek o 16.30 obowiązkowa zbiórka dla ministrantów i kandydatów.

-Zaproszenie -w ostatnią sobotę lutego 25 II PRD i koło Caritas zapraszają na 3 bezalkoholowy bal pod patronatem Bł. Honorata Koźmińskiego. Rozpoczniemy o 18.00 mszą świętą -po czym przeniesiemy się do Domu kultury w Chrośli. Zapraszamy wszystkich do spędzenia miło czasu ze swymi bliskimi i nie tylko. Zabawę poprowadzi wodzirej  . W ramach menu : dwa dania na gorąco ; ciasto; napoje. Przewidywany czas ok . 2.00. Koszt 50 zł. od osoby. Informacje u P. Zbigniewa Bąka. Zapraszamy.

-Pracę usunięcia dekoracji świątecznej wykonali: Zbigniew Bąk, Grzegorz Woźnica, Janusz Siuchta. Dziękujemy bardzo.

– Dziękujemy za ofiary na wykonanie posadzki kościoła

– Zachęcam do lektury tygodników : Gościa i Idziemy.

– Z piątku na sobotę odbyła się całonocna Adoracja Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie . Dziękuję wszystkim , którzy poprowadzili modlitwy w intencjach wynagradzających za grzechy naszej  wspólnoty parafialnej.

-Świątynię do liturgii przygotowali: Anna Przybysz , Iwona Płochocka , Jolanta Mirosław Garbeccy . Dziękujemy za sprzątanie i ułożenie kwiatów. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie   rodziny z ul. Wspólnej :7, 9,11, 13, 15. Na przyszły tydzień zapraszamy ul Wspólną 31, 33,20, 39a 39b.

– W minionym tygodniu we mszy świętej pogrzebowej polecaliśmy + Marcina Nowickiego. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla niego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.- W czwartek  2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego nazywane też  świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte – z błogosławieństwem  świec o g.9.00 i 18.00. Ten dzień jest poświęcony życiu konsekrowanemu w kościele- modlimy się za zakony klauzurowe  i wspieramy je ofiarami.

– Przebieg kolędy : Jutro 30 I od 14.00 poniedziałek: Choszczak następnie  Bykowizna ul. piastowska /od Kędzieraku  do P. Reda Piastowska 7 – na koniec ul. Cicha

–  31 I  wtorek od 15.00 ul. Piastowska do początku i Leśna

– 1 II środa od 15.00 ul . Spacerowa .                                                                                                           W  wymienione dni będę odprawiał mszę świętą wieczorem – więc może być przerwa.

– Rodziny , które z różnych względów nie mogły przyjąć w wyznaczonym  czasie po kolędzie  mogą się umówić indywidualnie ze mną na przyszły poniedziałek 6 II -przed mszą wieczorną lub po niej.                                                                                                                                                      -W pierwszy piątek miesiąca od 9.00 odwiedzę chorych z sakramentami. Od 17.30  możliwość spowiedzi pierwszo-piątkowej –  będzie drugi spowiednik. Po mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu . W pierwszej godzinie adoracja prowadzona. Od 20.00 proszę deklarować swoje uczestnictwo w adoracji nocnej poprzez wpisanie się na listę wyłożoną na stoliku za ławkami. Przypomnę że w ramach przygotowania się do obchodów 100 rocznicy objawień Maryi w Fatimie podejmujemy jako wspólnota intencję wynagradzającą Bogu za nasze grzechy poprzez Niepokalane Serce Maryi. O każdej równej godzinie w ciągu nocy czuwania proszę prowadzących modlitwę o przeczytanie intencji a potem poprowadzenia jednej części modlitwy różańcowej . Pozostały czas między różańcową modlitwę wykorzystajmy do modlitwy osobistej w ciszy. O 7.00 msza w intencjach wynagradzających.                                                                                                   – Za tydzień na mszy świętej o 11.00 chciałbym  , abyśmy się pomodlili za kandydatów do bierzmowania przed ważnym etapem przygotowania do tego sakramentu. Mam nadzieję ,że nie zabraknie rodziców , którzy pobłogosławią swe dzieci.                                                                                                                                                     – Kurs przedmałżeński- od 11 lutego w sob. o 19.00  na plebanii przy Parafii  Piotra i Pawła w Dębe Wielkie rozpocznie się kurs przedmałżeński.  Do uczestnictwa zaproszeni są  zainteresowani z Parafii :Dębe , Chrośla , Wielgolas Brzeziński , Choszczówka i z poza nich. Przybycie na pierwsze spotkanie będzie równoznaczne z zapisaniem się. Zapraszają księża Proboszczowie wymienionych Parafii.

– Świątynię do liturgii przygotowały: Władysława Miętus Ewa Kubicka Małgorzata Larkowska.  Dziękujemy za sprzątanie  . W tym tygodniu o  dyżur prosimy  z ul. Nadrzecznej 7 5 4 1. Proszę o odebranie klucza w niedzielę.  W przyszłym tygodniu troskę o świątynię przejmą rodziny z Chrośli. Zapraszamy rodziny z ul. Wspólnej :7, 9,11, 13, 15.

– W minionym tygodniu mszą świętą pogrzebową żegnaliśmy + Halinę Woźnica – msza święta od uczestników pogrzebu 21 lutego o 18.00. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Dzień    Intencje       31stycznia-6 luty

 

 

    31 I  /wt/   18.00 + Henryka Jędę Alicję Edwarda Gańko
   1 II /śr/

 

 18.00  +  Jana Szczepaniaka / od uczestników  pogrzebu/
    2  II  /czw/

Ofiarowanie

  9.00  + Stefanię Jana Kazimierza Jankowskich

18.00 + Stanisława Płochockiego zm. z r. Płochockich Walesiak

    3 II /pt/   18.00 + Mieczysława Kukawskiego
   4 II /sb/

 

  7.00  wynagradzająca Bogu za nasze grzechy poprzez Niepokalane Serce Maryi
    5 II niedziela

 

  9.00  + ks. Wojciecha Makowskiego/od uczestników pogrzebu/

11.00  Parafian

16.00  + Wiesława Kwasiborskiego

   6 I /pon/  

 

 18.00 wolna