OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2019.01.27

2019.01.27 – III NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Jutro w poniedziałek wyjeżdżamy z ministrantami i scholą na lodowisko do Mińska Maz. Spotykamy się przy lodowisku o godz. 9.40. Może będzie po lodowisku niespodzianka. Transport każdy organizuje sobie we własnym zakresie. Natomiast we wtorek wyjazd na trampoliny do Warszawy pociągiem o godz. 9.30 z Wrzosowa. Zbiórka na stacji o godz. 9.10 . Powrót wczesnym popołudniem. Wskazane jest zabranie ze sobą skarpetek antypoślizgowych, ponieważ wypożyczenie kosztuje 5 zł. W środę wyjazd tylko dla ministrantów na stadion Legii Warszawa. Odjazd pociągu ze stacji Wrzosów o godz. 10.07. Zbiórka o godz. 9.50 na stacji.
 • Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00
 • W sobotę 2 lutego będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego ( MB. Gromnicznej). Msze św. będą o godz. 9.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic. Proszę zaopatrzyć gromnice w osłonki, abyśmy nie zachlapali woskiem ławek i podłogi.
 • Święto Ofiarowania 2 lutego to też dzień życia konsekrowanego, czyli sióstr zakonnych i zakonników. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Jest jedyny taki klasztor w Osinach koło Mińska Maz.
 • W tym tygodniu przypada I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca. Odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Proszę, aby zgłaszać chorych w zakrystii. W piątek będzie spowiedź od godz. 17.00. Po Mszy św. będzie przez godzinę prowadzona Adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 20.00 – indywidualne błogosławieństwo i adoracja w ciszy zakończona o godz. 21.00.
 • A w sobotę będzie nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Wspólny różaniec w kościele o godz. 8.30. i Msza św. o g. 9.00.
 • Za tydzień 3 lutego w I-szą niedzielę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Zostało poprawione nagłośnienie w kościele, ale sprawa wymiany nagłośnienia jest nadal otwarta.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Wspólnej:. Dziękujemy za włożoną pracę oraz ofiarę złożoną na potrzeby parafii. W tym tygodniu prosimy: ul. Wspólna 85, 91, 93, 95, 97, 99. W kolejnym tygodniu ul. Sosnowa: 1, 2, 3, 4, 5.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny oraz dla dzieci i młodzieży: Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny. Dzisiaj do Gościa Niedzielnego jest dołączona płyta z filmem: „Bóg nie umarł 2”.
 • Dziękuje rodzinom, które w minionym tygodniu odwiedziłem z wizytą duszpasterską, za wspólną modlitwę, życzliwość, rozmowę i złożone ofiary na potrzeby parafii.
 • Rozpoczęły się ferie szkolne. Módlmy się o dobry, mądry i bezpieczny wypoczynek dla dzieci, młodzieży i nauczycieli: Pod Twoją obronę…

 

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

Zapraszamy do zakładki “Wizyta duszpasterska”

 

INTENCJE MSZALNE   27.01. – 04.02.2019

 

27  STYCZNIA – III NIEDZIELA ZWYKŁA

9.00      Śp. Zbigniewa Gańko w 1 rocz. śm.

11.00    Za Parafian.

16.00    Śp. Teresę Zych

PONIEDZIAŁEK – 28  stycznia,

7.00      Wolna intencja

WTOREK  –  29  stycznia,

7.00      Wolna intencja

ŚRODA  –  30  stycznia,

7.00      Wolna intencja

CZWARTEK  –  31  stycznia,

7.00      Wolna intencja

PIĄTEK  – 1  lutego,

18.00    śp. Bolesława Jaszczyka w 30 dz. po śm.

SOBOTA  –  2  lutego, OFIAROWNIE PAŃSKIE

8.30      różaniec

9.00      W intencji wynagradzającej

18.00    Śp. Józefa i Władysławę Pękackich, zm. z rodz. Brewczyńskich i Pękackich

3  LUTEGO – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

9.00      Śp. Stanisława, Franciszkę i Anielę Płochockich, zm. z rodz. Walesiaków

11.00    Za Parafian.

16.00    Śp. Juliana, Grzegorza, Wiesława i Karolinę Powałków

PONIEDZIAŁEK – 4  lutego,

7.00      Wolna intencja