OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2020.08.30

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Od przyszłej niedzieli 6 września Msze św. w niedziele i uroczystości będą tak jak w ciągu roku, czyli o godz. 9.00, 11.00 i 16.00.
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00 i procesja wokół kościoła. Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny – Polski i tak będzie w każdą I –szą niedzielę miesiąca. Jest to owoc przeżywanej w tym roku 100 rocznicy Cudu nad Wisłą.
 • W najbliższy wtorek w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego będzie Msza św. w kościele o godz. 8.00 – zapraszam uczniów, rodziców i nauczycieli, a następnie dalsza część uroczystości w szkole. We wtorek będzie też Msza św. o g. 18.00. Na koniec wakacji i na rozpoczęcie roku szkolnego zachęcam i zapraszam do spowiedzi, abyśmy z darem przebaczenia mogli pięknie przyjąć to, czym Bóg chce nas obdarzyć w tym najbliższym czasie. Spowiedź będzie jutro w poniedziałek od g. 17.30 i w piątek od g. 17.00.
 • Zbiórka ministrantów w najbliższą sobotę o godz. 10.00.
 • W najbliższą środę zapraszamy na próbę scholi: 16.45 – młodsza schola, 18.45 – starsza schola. Zapraszamy nowe osoby.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą o godz. 18.00.

W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Spowiedź od godz. 17.00. Po Mszy św. będzie prowadzona Adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy o godz. 19.45 – indywidualnym błogosławieństwem.

W sobotę będzie nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Wspólny różaniec w kościele o godz. 17.30. i Msza św. o g. 18.00.

 • I Komunia św. w naszej parafii będzie w niedzielę 13 września o godz. 11.00. Prosimy, aby tego dnia przyjść na Mszę św. w innych godzinach.
 • 15 sierpnia 2020 roku została odsłonięta i poświęcona przy kościele płyta upamiętniająca 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski i 100-lecie Cudu nad Wisłą (Bitwy Warszawskiej). Obok płyty umieściliśmy maszt z flagą narodową. Koszt przygotowania tego miejsca pamięci: fundament, płyta, chodnik i maszt to: 14300 zł. Dziękujemy panu Jarosławowi Siporskiemu za udzielony znaczący rabat na wykonanie fundamentu i ułożenie kostki. Naszych parafian i wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się poprzez dar serca do grona Fundatorów tego miejsca pamięci. Swoją ofiarę można złożyć w kopercie na tacę w kościele lub przelewem na konto parafialne: Zdjęcia z uroczystości możemy obejrzeć na fb: www.facebook.com/ParafiaChrosla/
 • Nasz parafianin Dominik Hawerczuk 3 września rozpocznie nowicjat w zgromadzeniu Ojców Franciszkanów w Smardzewicach. Modlimy się za niego o dobre rozeznanie powołania i owocny czas formacji.
 • Świątynię do liturgii przygotowali ul. Mazowiecka: 22, 24, 30A, 30, 32. W tym tygodniu prosimy rodziców dzieci komunijnych. W następnym ul. Mazowiecka: 3, 3A, 7, 7A.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 • Pomódlmy się o Boże błog. na nowy rok szkolny.