OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2020.09.20

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

  • Dzisiaj o godz. 11.00 będzie poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych. Po Mszy św. będzie spotkanie z rodzicami uczniów klasy III w sprawie przygotowania do I spowiedzi i Komunii św. w bieżącym roku szkolnym.
  • Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie w poniedziałek 21 września o g. 19.00 w kościele. Do końca listopada spotkania będą co drugi poniedziałek.
  • Kurs przedmałżeński rozpoczął się w naszej parafii w minioną środę 16 września. Osoby chętne mogą jeszcze dołączyć na najbliższym spotkaniu w środę 23 września o godz. 20.00. Później już nie będzie takiej możliwości.
  • Organizujemy naszą parafialną pielgrzymkę do Ossowa w 100 lecie Cudu nad Wisłą za tydzień 27 września. Trzy możliwości pielgrzymowania: 1. O obie strony rowerem. 2. Do Ossowa rowerem, a powrót samochodem. 3. W obie strony samochodem. Wyjazd rowerami sprzed kościoła o g. 10.40. Zbiórka o 10.30. W Ossowie będzie Msza św. o godz. 13.00. O godz. 14.00 będzie posiłek. Każdy zabiera prowiant dla siebie. Można wziąć kiełbaski, bo będzie przygotowane ognisko. Będzie możliwość bezpłatnego obejrzenia filmu o bitwie 1920 roku w pawilonie muzealnym. Wyjazd powrotny rowerami o g. 15.00. Prosimy o zgłoszenie kto chce jechać rowerem w jedną, czy w obie strony. Najlepiej żeby jechać rowerem w obie strony. Jeśli dla kogoś będzie to trudne, to będzie zapewniony transport rowerów, ale osoby wracają same. Jeśli to możliwe to proszę też o informację kto jedzie samochodem. www.ossow1920.pl/
  • 26 września w sobotę w Częstochowie jest pielgrzymka mężczyzn pod nazwą Oblężenie Jasnej Góry. Możemy pojechać z parafii jeśli będzie zainteresowanie. Jest możliwość uczestniczenia przez internet: www.oblezenie.mezczyzni.net/
  • Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
  • Warsztaty dla dzieci i młodzieży będą w sobotę 26 września w godz. 10.00 – 14.00 przy klasztorze Sióstr Karmelitanek w Osinach Nowych ul. św. Józefa 23. Wstęp wolny. Zapraszamy. www.karmel-noweosiny.pl/spotkania-modlitewne-w-domu-sw-jozefa,2,16.20,32.html
  • W parafiach naszej diecezji, po wszystkich Mszach niedzielnych, za tydzień 27 września, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na konserwację i utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Z powodu epidemii ta zbiórka nie odbyła się w Wielki Piątek.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Mazowieckiej: 36, 38, 40, 44, 25, 27. W tym tygodniu prosimy ul. Mazowiecka: 46, 50, 50A, 52, 29. W następnym ul. Mazowiecka: 33, 33A, 35, 62, 68.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.