OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021.02.21

I NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

  • Dzisiaj gościmy w naszej parafii Pana Roberta Kościuszko – męża, ojca i powieściopisarza. Nasz gość zachęci świadectwem rodziców do przekazywania wiary dzieciom, a ich pociechy do czytania ciekawych historii Biblijnych. Pan Robert zaprezentuje swe ewangelizacyjne powieści przygodowe oraz gry planszowe. Pozycje te będzie można pozyskać wraz z dedykacją autora.  Nasz gość poprowadzi też specjalne spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych po Mszy św. o godz. 11.00, na które zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie rodziców. Dzieci będą miały w tym czasie opiekę w sali na plebanii.
  • W minionym tygodniu Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post – czas szczególnie intensywnej modlitwy, w którym mocno rozlega się wezwanie do pokuty i nawrócenia. Nabożeństwa w naszym kościele: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.00. Dzieci uczestniczące w drodze krzyżowej będą otrzymywały obrazki.
  • Skarbonki na jałmużnę wielkopostną są do wzięcia ze stolika za ławkami. Przyniesiemy je do kościoła z naszą jałmużną w Niedzielę Palmową.
  • Dziękuję Państwu Cecylii i Zbigniewowi Bąk za przygotowanie wystroju kościoła na Wielki Post.
  • Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
  • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania będzie dzisiaj w kościele o godz. 17.15 i przez najbliższe cztery niedziele o tej samej godzinie.
  • Droga wielkopostna w naszej parafii. Dzisiaj otrzymamy przy wyjściu z kościoła piasek w torebce foliowej. To symbol przeżywania Wielkiego Postu – wyjścia na pustynię, aby znaleźć ciszę i spotkanie z Bogiem. Ten piasek możemy umieścić w jakimś naczynku przy naszym domowym ołtarzyku.
  • Dziękuję Grupie Liturgicznej za pomoc w przygotowaniu torebek z piaskiem i innych rzeczy, które będą nam towarzyszyć w kolejne niedziele.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Jaśminowej – cała. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kwiatowa 9, 13, 16, 24A, 24C, 26, 26C. W następnym ul. Kwiatowa: 13B, 15, 17, 28, 32, 34.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.