OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.04.04

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 • Chrystus zmartwychwstał. Alleluja/ Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.
 • W Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia Msze św. będą o godz. 9.00, 11.00 i dodatkowa o godz. 12.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Taca na KUL.
 • Nowenna do Bożego Miłosierdzia z koronką będzie w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 9.00, a w następne dni do soboty po Mszy św. rano lub wieczorem. www.faustyna.pl/zmbm/nowenna-do-milosierdzia-bozego/
 • W następną niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia ( dawniej nazywana Niedzielą Białą). Adoracja będzie od godz. 14.00 do 16.00. O godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, w ramach którego odmówimy też koronkę do Bożego miłosierdzia. O godz. 18.00 będzie wyświetlony w naszym kościele film „Miłość i Miłosierdzie” trwający 104 minuty o objawieniach Jezusa Miłosiernego i ich związkach z Całunem Turyńskim: www.miloscimilosierdzie.pl 
 • W najbliższy piątek nie obowiązuje post ze względu na Oktawę Wielkanocną. Wszystkie dni tego tygodnia są obchodzone jako Uroczystość. Zachęcam do przychodzenia na Msze św. w tym tygodniu – każdego dnia w Ewangelii opis spotkania ze Zmartwychwstałych Jezusem.
 • Spotkanie kandydatów do bierzmowania w niedzielę 11 kwietnia o godz. 17.00.
 • Proszę kandydatów do bierzmowania i ich rodziców o pomoc w uprzątnięciu Grobu Pańskiego w najbliższą sobotę 10 kwietnia o godz. 9.00.
 • Składam serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego, mimo tego trudnego czasu:

–  p. Ewie Papudze za piękne dekoracje kwiatowe przy ołtarzu oraz w ciemnicy i grobie Pańskim, za przywiezienie kwiatów i przygotowanie

– p. Cecylii i Zbigniewowi Bąkom, za przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego i różnych rzeczy w kościele i zakrystii

– Dziękuję kandydatom do bierzmowania i szczególnie ich rodzicom za przygotowanie Grobu Pańskiego, za zaangażowanie i odpowiedzialność za parafię.

– Juli Krasuskiej za pomoc w dekoracji w grobie

– scholii pod kierunkiem p. Agnieszki za piękne śpiewy

– służbie liturgicznej: lektorom i ministrantom za przygotowanie i posługę podczas liturgii, szczególnie Grzegorzowi Kozłowskiemu.

– dziękuję osobom z grupy liturgicznej

– p. Tomaszowi Źrodowskiemu za czuwanie nad adoracją

– wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do grobu i ciemnicy, w tym Różom różańcowym.

– wszystkim dziękuję za wspólnotę wiary i modlitwy w przeżyciu tych świętych dni w takim trudnym czasie, za jedność naszej wspólnoty parafialnej

– którzy trwali na adoracji

– dziękuję za każdy przejaw życzliwości i troski, ja osobiście dziękuję każdemu, ale dziękujemy też sobie nawzajem.

– niech ten dziwny i trudny czas skłoni nas do większej wiary i miłości do Jezusa

– Jezus obiecał i jest wierny tej obietnicy, że będzie z nami zawsze aż do skończenia świata. On umiera, zmartwychwstaje i żyje w nas niezależnie od jakichkolwiek ograniczeń i trudności.

 • Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali i brali czynny udział w procesji rezurekcyjnej. Paniom i panom, którzy nieśli feretrony, chorągwie i inny wystrój procesji. Bielankom za piękne sypanie kwiatków Panu Jezusowi, a rodzicom za czuwanie nad bielankami.
 • Kto przyjął Komunię św. podczas Wigilii Paschalnej może powtórnie przyjąć Komunię św. teraz w ciągu dnia.
 • Następna Msza św. będzie o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 i 16.00. Natomiast będzie Msza św. dodatkowa o godz. 12.30.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Kwiatowej: od 49 i od 58 do końca. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Lawendowa (cała). W następnym ul. Konwaliowa i Optymistów.
 • Zapraszam bielanki do zakrystii po Mszy św.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej (świąteczne wydania).

 

Życzenia Wielkanocne 2021r.

Jezus przychodzi do nas ze swoją Miłością i Jego krzyż, śmierć i Zmartwychwstanie jest potwierdzeniem, że Bóg jest zawsze blisko naszego życia, nawet wtedy, a może tym bardziej wtedy, gdy jest nam ciężko i trudno. Krzyż Jezusa i Jego zmartwychwstanie rozświetla każdą naszą życiową ciemność. Potrzeba tylko przyjść do Niego z prawdą swojego życia i serca, zaufać Mu i dać się poprowadzić drogą, którą On już przeszedł i którą nas prowadzi.

         Jesteśmy w tych dniach blisko Jezusa i blisko siebie nawzajem. Jesteśmy zjednoczeni w wierze i modlitwie ze sobą, którzy tworzymy naszą wspólnotę parafialną, wspólnotę Ojczyzny, Kościoła i całego świata.

         Przekazuję Wam moje serdeczne życzenia, abyście w tych dniach doświadczyli pragnienia przyjęcia na nowo Jezusa do Waszych serc i domów. Życzę Wam ufnego odkrycia Boga jako Tego, który jest wierny swojej Miłości do nas i nigdy jej nie cofa, nawet gdy my okazujemy Mu niewierność. Życzę Wam ożywienia w swojej duszy i swoim sercu pragnienia, które Bóg złożył w nas, kiedy powoływał nas do istnienia, pragnienia szukania Go i radości z odnalezienia w Bogu źródła miłości i sensu życia. Niech Jezus napełni Wasze życie swoim światłem, miłością i pokojem.

Pozdrawiam Was chrześcijańskim zawołaniem:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja / Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja

                   Błogosławionych Świąt Wielkanocnych.

Wasz proboszcz, Ks. Robert Pawlak