OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.04.25

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 • W sobotę 1 maja rozpoczynamy miesiąc maj i nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Nabożeństwa będą w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św., we wtorki o godz. 7.00, pozostałe dni o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00 przed Mszą św. Jeśli nie będziemy na nabożeństwie w kościele to starajmy się prowadzić nabożeństwa w naszych domach.
 • W sobotę z racji I soboty miesiąca będzie nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzającej ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Wspólny różaniec w kościele o godz. 17.30. i Msza św. o g. 18.00. www.soboty.pl
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła. Osoby, które noszą w procesji feretrony, chorągwie i inne symbole wiary proszę o krótkie spotkanie w kościele po procesji. Później spotkanie grupy liturgicznej.
 • Raz w miesiącu w I-szą niedzielę miesiąca będzie wyświetlany w kościele film. Za tydzień 2 maja o godz. 17.00 będziemy mogli obejrzeć film „Ziemia Maryi” – w konwencji śledztwa ukazany jest wpływ Maryi na życie konkretnych osób i całego świata. https://katoflix.pl/film/ziemia-maryi
 • Spotkanie w sprawie Rocznicy I Komunii św. będzie w niedzielę 2 maja o godz. 10.30. Rocznica będzie 6 czerwca.
 • Zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców dzisiaj w niedzielę 25 kwietnia o godz. 17.00.
 • Dzisiaj będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00
 • W poniedziałek 3 Maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tak jak w niedzielę.
 • Za dwa tygodnie w niedzielę 9 maja zaproszone małżeństwo Agnieszka i Wiesław Szponar wygłoszą konferencję nt. budowania relacji małżeńskiej po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele ( około g. 11.45). Podczas konferencji dzieci będą miały opiekę w salce na plebanii.
 • Film „Wyrok na niewinnych” można od 18 kwietnia obejrzeć w internecie na www.rafaelkino.pl. Cena seansu 19,90 zł. Dla parafii jest zniżka: cena 4 zł., ale minimalne zamówienie to 40 biletów. Zostaną zamówione te bilety i będą do kupienia za tydzień w niedzielę. Będą również do wzięcia vouchery z 50% zniżką.
 • Przez najbliższy tydzień można jeszcze przynosić do kartonu w kruchcie kościoła palmy z Niedzieli Palmowej z których przygotujemy popiół na Środę Popielcową.
 • Został zakupiony nowy sprzęt do sprzątania kościoła.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Piastowska: 1, 3, 6, 7, 10, 12. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Piastowska: 11, 13, 14, 15, 18. W następnym ul. Piastowska: 17, 19, 23, 26A, 34, 35. Prosimy o podlewanie kwiatów w ciągu tygodnia.
 • Prośba do osób, które sprzątają kościół w danym tygodniu, aby podlewały kwiaty.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Można zapisać się w zakrystii na specjalne wydanie Gościa Niedzielnego o św. Józefie.