OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.06.27

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Bp Romuald Kamiński odwołał dyspensę od obowiązku Mszy św. w niedziele.
 • Krzysztof Myszkowski z zespołu Stare dobre małżeństwo powiedział o nim „bard Chrystusa.” Marcin Wargocki bo o nim mowa to mąż, ojciec, wokalista i gitarzysta. Gościliśmy go w naszej parafii w niedzielę 27 czerwca. O godz. 17.00 uczestniczyliśmy w koncercie p. Marcina. Tutaj strona artysty, gdzie można posłuchać utworów i kupić płyty: marcinwargocki.pl/. Tworzy utwory, które budzą pozytywne nastawienie do życia, uczą wrażliwości i zabierają do krainy chrześcijańskiej łagodności. To był piękny koncert.
 • W lipcu i sierpniu nie będzie w niedzielę Mszy św. o g. 16.00, ale będzie dodatkowa Msza św. o godz. 7.30. Godzinki będą jak zawsze przed Mszą św. o godz. 9.00.
 • W lipcu będzie mnie zastępował w dni powszednie ks. Robert Długosz z Choszczówki i dlatego Msze św. od 1 lipca będą we wtorki o godz. 8.00, a w pozostałe dni powszednie o godz. 17.00. W niektóre dni może być inaczej, więc osoby zainteresowane proszę, aby sprawdzały grafik podany na cały tydzień w internecie lub w gablocie przed kościołem. Msza św. w najbliższą sobotę będzie o g. 8.00. Sprawy kancelaryjne, które można załatwić wcześniej proszę załatwić do końca czerwca, a bieżące będzie można załatwić u Ks. Roberta przed Mszą św.
 • Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą o godz. 17.00. W piątek spowiedź będzie od g. 16.30. W lipcu i sierpniu nie będzie odwiedzin chorych w domach i adoracji po Mszy św. w I-sze piątki.
 • W sobotę będzie Msza św. w intencji wynagradzającej ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.00. Różaniec i rozważanie należy odmówić prywatnie.
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła.
 • Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę rowerową do Kodnia w dniach 9-12 sierpnia.
 • Dzisiaj 27 czerwca będzie poświęcenie samochodów po każdej Mszy św. Będziemy mogli złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla misjonarzy 1grosz za 1 km bezpiecznej jazdy miva.pl/. Możemy nabyć breloki i naklejki ze św. Krzysztofem i modlitwą kierowcy na stoliku za ławkami wrzucając podaną kwotę do puszki.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy Ul. Spacerowa: 26, 30, 32, 36, 42. W tym tygodniu prosimy Ul. Strażacka i Spokojna. W następnym ul. Słoneczna i Ogrodowa 1, 3, 5 i 8. Prosimy o podlewanie kwiatów w ciągu tygodnia.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.