OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.10.17

BŁ. HONORATA KOŹMIŃSKIEGO – ODPUST PARAFIALNY  (XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA)

 • Dzisiaj przeżywamy Odpust parafialny ku czci patrona parafii bł. Honorata Koźmińskiego pamiętając, że liturgiczne wspomnienie przypada 13 października. Przenosimy ten obchód na niedzielę, abyśmy mogli liczniej w nim uczestniczyć. Procesja po Mszy św. o g. 11.00. PROSZĘ O UDZIAŁ W PROCESJI: bielanki, feretrony, chorągwie. Będziemy też nieść relikwie Patrona. Dziękujemy za obecność, modlitwę i przewodniczenie dzisiejszej Uroczystości ks. Piotrowi Markiszowi, do niedawna prefektowi w seminarium warszawskim, a obecnie odpowiedzialnemu za nowy kierunek studiów muzycznych na Akademii Katolickiej w Warszawie.
 • Wiele ciekawych informacji i materiałów o bł. Honoracie Koźmińskim patronie naszej parafii tutaj: strona o bł. Honoracie Koźmińskim
 • Przy wyjściu z kościoła będą rozdawane obrazki z litanią do bł. Honorata. Módlmy się tą modlitwą za siebie i za naszą parafię. Tekst litanii tutaj: litania-do-bl-honorata
 • Jako przygotowanie do odpustu przeżywaliśmy w piątek i sobotę 40 godzinne nabożeństwo: Adorację Najświętszego Sakramentu, Msze św., nabożeństwa i spowiedź. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnym czuwaniu i modlitwie za całą naszą parafię i we własnych intencjach.
 • W związku z Dniem Nauczyciela, który obchodziliśmy 14.10 w czwartek i jutrzejszym świętem św. Łukasza-patrona lekarzy i pielęgniarek pomódlmy się na nauczycieli, wychowawców, katechetów, wszystkich pracowników oświaty dziękując im za tę piękną służbę dla dobra społeczeństwa i Narodu oraz za lekarzy, pielęgniarki i cały personel medyczny: Pod Twoją obronę…. Wszystkim tym osobom składamy najlepsze życzenia wielu łask Bożych, siły i zdrowia dziękując za ich służbę, pracę i poświęcenie.
 • Msza św. dla kandydatów do bierzmowania 17 października o g. 16.00 i po Mszy św. krótkie spotkanie. Spotkanie w czwartek 21 października o g. 19.00 w salce na plebanii.
 • Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie są o godz. 17.30, z wyjątkiem wtorku, kiedy nabożeństwo jest o godz. 7.30. W niedziele nabożeństwo będzie o g. 16.00, a po nim Msza św. Dzieci zapraszam na różaniec w środy i piątki. Dzieci w tym roku będą pisały z otrzymanych karteczek list do Matki Bożej. Proszę grupy parafialne o prowadzenie różańca – plan jest wywieszony w gablocie.
 • Można zamawiać intencje mszalne na 2022 rok.
 • Są wyłożone kartki do podania imion naszych bliskich zmarłych do modlitwy wypominkowej. Kartki przynosimy do zakrystii lub kancelarii, ponieważ czasami pismo jest nieczytelne, lub nie wiadomo czy są to wypominki roczne, czy jednorazowe. Proszę, aby na kartkach z wypominkami dopisywać, czy są to roczne, czy jednorazowe. Roczne wypominki – za tych zmarłych modlimy się przez cały rok w każdy poniedziałek po Mszy św. Wypominki jednorazowe, inaczej nazywamy listopadowe lub tygodniowe ( wtedy możemy podać więcej imion zmarłych) – od 1 do 8 listopada jest odprawiana codziennie Msza św. za tych zmarłych i przed Mszą św. są wyczytywane imiona naszych zmarłych.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Starzeńskiego: 40, 40a, 42a, 42, 43, 46. W tym tygodniu prosimy ul. Starzeńskiego: 47, 49, 51, 52, 53, 54, 56. W następnym ul. Starzeńskiego: 64, 64a, 65, 66, 68, 73.
 • Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną i taca przeznaczona na misje.
 • W najbliższym tygodniu w liturgii: poniedziałek – św. Łukasza ewangelisty, wtorek – bł. Jerzego Popiełuszki, środa – św. Jana Kantego, piątek 22.10 – św. Jana Pawła II.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.