OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.11.21

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 • Tydzień temu w sobotę gościliśmy p. Jerzego Zelnika, aktora, który powiedział poruszające świadectwo swojego życia. Możemy odsłuchać na parafialnym kanale youtube: https://www.youtube.com/watch?v=aaWdX7yWBVE&t=6835s
 • Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy Adwent. Msze św. roratnie będą od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a w sobotę o godz. 8.00. Będzie dekoracja w kościele związana z tematem rorat: „Droga do Betlejem”, dla dzieci będą rozdawane naklejki, a po roratach słodka bułka i herbata w sali na plebanii. W tym tygodniu przygotujmy lampiony i złapmy dobrą motywację do chodzenia na roraty. Roraty to piękna droga adwentowa dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych.
 • Za tydzień będzie poświęcenie wieńców adwentowych i świec: naszego parafialnego w kościele, ale przygotujmy też nasze domowe wieńce i przynieśmy je do kościoła. Będą przygotowane stoliki w bocznej kaplicy na których je położymy i po Mszy św. po poświęceniu zabierzemy do domu.
 • Rekolekcje adwentowe będą w dniach 5 – 7 grudnia i będzie je prowadził ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek ze Szczecina.
 • Za tydzień po każdej Mszy św. będzie można zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez scholę, a na Mszy św. o godz. 11.00 będą przyrzeczenia scholanek.
 • Zostały zamontowane w kruchcie przy wejściu do kościoła po obu stronach bezdotykowe kropielnice z wodą święconą. Jeśli ktoś korzysta z płynu do dezynfekcji, to najpierw dezynfekujemy ręce, a następnie wodą święcona przyjętą na rękę czynimy znak krzyża przypominając sobie i odnawiając swoje przymierze z Bogiem zawarte podczas chrztu świętego. Natomiast przy ołtarzu bł. Honorata zostało ustawione naczynie z wodą święconą z którego możemy sobie nabierać wodę do własnych buteleczek. Kropielnice i naczynie są darem dzieci komunijnych i jednego ofiarodawcy anonimowego z parafii.
 • Jest wstępna koncepcja umieszczenia w prezbiterium fresków ze św. Michałem Archaniołem i św. Józefem. Mam nadzieję, że uda się to zrealizować do Bożego Narodzenia.
 • Dzieci, które chodziły na nabożeństwa październikowe mogą przyjść odebrać w zakrystii zaległe obrazki i nagrody za uczestnictwo.
 • Dziękuję Paniom, które w tym roku dbały o kwiaty przy kościele: Cecylia Bąk, Ewa Papuga, Wanda Pękacka, Barbara Wicik.
 • Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Robert dziękuje wszystkim modlącym się o zdrowie dla niego.
 • Zbiórka do puszek.
 • Świątynię do liturgii przygotowali: Cecylia i Zbigniew Bąk zamiast mieszkańców ul. Parkowa: 1, 2, 3, 4, ul. Nowa – cała, ul. Żwirowa 3. W tym tygodniu prosimy ul. Nadrzeczna: 1, 4, 5, 5a, 7, 9. W następnym ul. Nadrzeczna: 11, 14, 15, 17, 19, 20.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.