OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.12.19

IV NIEDZIELA ADWENTU

 • Dziękujemy ks. Błażejowi Węgrzynowi za posługę dzisiaj w naszej parafii w zastępstwie ks. proboszcza.
 • Prosimy, aby dzisiaj przynieść paczkę dla której wzięliśmy gwiazdkę i Paczuszkę dla maluszka.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w tym tygodniu tylko do g. 7.00 w piątek. (Wigilia Bożego Narodzenia).
 • Przeżywamy ostatni tydzień adwentu. Msze św. roratnie w tym tygodniu są odprawiane od poniedziałku do czwartku o godz. 6.45, a w piątek o godz. 7.00. Dla dzieci są rozdawane naklejki, a po roratach słodka bułka i herbata w sali na plebanii. Dzieci, które chociaż raz były na roratach mogą przyjść do zakrystii po planszę i obrazki. W czwartek będzie uroczyste zakończenie rorat. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chodziły na roraty.
 • Święta Bożego Narodzenia rozpoczynają się liturgią domową. Rozpoczęciem wieczerzy wigilijnej powinna być wspólna modlitwa całej rodziny. Propozycja modlitwy jest dołączona do opłatków i w prasie katolickiej. W nocy z 24 na 25 grudnia będzie Msza św. zwana Pasterką o godz. 24.00. W Boże Narodzenie 25 grudnia Msze św. tylko o godz. 9.00 i 11.00, nie będzie Mszy św. o g. 16.00.
 • Za tydzień w niedzielę 26 grudnia będziemy obchodzić Święto Świętej Rodziny. Na każdej Mszy św. o godz. 9, 11 i 16.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Prosimy, aby cała rodzina przyszła razem do kościoła, aby dzieci mogły być świadkami odnowienia przyrzeczeń swoich rodziców. Na Mszy św. o g. 11.00 będą rodzice dzieci Komunijnych.
 • Synod o synodalności. Więcej tutaj:synod-o-synodalnosci-ankieta

  Za tydzień zostaną podane informacje na temat wizyty duszpasterskiej – kolędy.

 • Z powodu choroby ks. proboszcza kancelaria w najbliższych dniach będzie czynna tylko w zakrystii po Mszy św.
 • Możemy wspierać Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece są wyłożone na stoliku pod chórem. Podaną kwotę wrzucamy do puszki. Również są do nabycia Kartki świąteczne.
 • Pod chórem są do nabycia bardzo ciekawe gry planszowe na czas Świąt i ferii dla siebie, swojej rodziny lub jako prezent świąteczny: 1. „Trzej Królowie”. 2. „Pytaki” – gra rodzinna – poznajemy siebie nawzajem i swoją rodzinę. 3. „Gra wstępna” – dla pary małżeńskiej lub narzeczeńskiej.
 • Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Świątynię do liturgii przygotowali: ul. Wspólna: 15, 17, 18, 20, 26, 28. W tym tygodniu prosimy ul. Wspólna: 30, 30A, 30B, 30C, 32. W następnym tygodniu ul. Wspólna: 31, 33, 32, 35, 37, 39, 39A, 47, 55
 • Zachęta o nabywania i czytania prasy katolickiej.