OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.05.01

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 • Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc maj i nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Nabożeństwa będą w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św., we wtorki o godz. 7.00, pozostałe dni o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00 przed Mszą św. Jeśli nie będziemy na nabożeństwie w kościele to starajmy się prowadzić nabożeństwa w naszych domach. Piękne i potrzebne są nabożeństwa majowe przy kapliczkach. Starajmy się je prowadzić.
 • We wtorek 3 Maja Uroczystość NMP Królowej Polski i Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. tak jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. O. Grzegorz Owsianko, franciszkanin będzie głosił homilię o Rycerstwie Niepokalanej, a po Mszy św. o 16 będzie spotkanie w sali na plebanii.
 • Jutro 2 maja obchodzimy dzień flagi państwowej. Wywieśmy flagi na naszych domach. Możemy nabyć flagę pod chórem.
 • Dzisiaj w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 16.00 (około g. 17.00) będzie wyświetlony w kościele film o życiu brata Karola de Foucauld, który będzie kanonizowany w Rzymie 15 maja tego roku. Tytuł filmu: „Niepotrzebne życie” – 35 minut www.youtube.com/watch?v=9xnECh5woEc, i później jeszcze prezentacja (razem 60 minut)
 • W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. I środa miesiąca będzie szczególnym dniem modlitwy do św. Józefa, dlatego zapraszamy w najbliższą środę 4 maja wszystkich, a szczególnie mężczyzn, aby u św. Józefa wypraszali dla siebie dobre wypełnianie swojego powołania życiowego, ale też prosili o rozeznanie powołania. Msza św. z modlitwami do św. Józefa o g. 18.00.W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą o godz. 18.00. Komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Proszę, aby zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii. Spowiedź od godz. 16.30. Będzie drugi spowiednik. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy św. o g. 18.00 będzie prowadzona Adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy o godz. 19.45 – indywidualnym błogosławieństwem.
 • W sobotę będzie nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzającej ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Msza św. o g. 8.00, a później o 8.30 rozważanie i różaniec. soboty.pl
 • Za tydzień w niedzielę 08 maja będą z nami na Mszy św. o g. 9 i 11 bracia Franciszkanie z seminarium w Łodzi-Łagiewnikach z franciszkańskiego zespołu “Pokój i Dobro”. Po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się koncert w kościele. Serdecznie zapraszamy! Wraz z zespołem zagra br. Dominik, kleryk pochodzący z naszej parafii.
 • Spotkanie w sprawie Rocznicy I Komunii św. będzie w niedzielę 8 maja o godz. 17.00. Rocznica będzie 5 czerwca o godz. 11.00.
 • Dzieci, które chodziły na Drogę Krzyżową mogą zgłosić się do zakrystii po zaległe obrazki i nagrodę.
 • Dziękuję parafianom za prace w ostatnim czasie: Zbigniewowi Łęczyckiemu za gratisowe zamontowanie oświetlenia przed garażami i wcześniejsze prac przy montażu skrzynek elektrycznych; Helenie Górniak za uszycie 2 korporałów do tabernakulum, Marcinowi Pękackiemu za oprysk przeciw chwastom schodów i chodników przy kościele, Ewie Papudze za posadzenie kwiatów przy wejściu do kościoła, Barbarze Wicik i Wandzie Pękackiej za kwiaty przy krzyży misyjnym, Cecylii Bąk za kwiaty przy Matce Bożej i plebanii; Zbigniewowi Bąk za przyklejenie schodów przed kościołem.
 • W najbliższym czasie będzie likwidowane na Bielanach miejsce schronienia dla Ukraińców, którzy uciekali przed wojną. Będą musieli przenieść się do ogromnych centrów schronienia na kilka tysięcy osób. Znajoma pomaga tam na Bielanach i może pośredniczyć w przyjęciu Ukraińców do naszych domów. Są to głównie matki z dziećmi. Osoby chętne dać schronienie proszę o kontakt w zakrystii lub kancelarii.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Wrzosowa: 24, 24A, 25, 26, 27, 28, 29. W tym tygodniu prosimy ul. Wrzosowa: 30, 31, 32A, 34, 34A i B, 35, 36, 38. W następnym tygodniu ul. Wrzosowa: 39, 40, 42, 44, 45, 47, 51.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.