OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.11.20

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

  • Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski przygotowała Stanowisko wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich. To ważny głos w toczącej się publicznie debacie na temat pontyfikatu polskiego Papieża. Członkowie Rady Stałej przypominają, że Jan Paweł II podjął walkę z przypadkami wykorzystywania seksualnego dzieci i małoletnich. Zachęcamy do zapoznania się z tym Słowem Biskupów tutaj: SŁOWO BISKUPÓW W OBRONIE JANA PAWŁA II. Więcej tutaj: SERWIS KAI
  • Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy Adwent. Msze św. roratnie będą od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a w sobotę o godz. 8.00. Będzie dekoracja w kościele związana z tematem rorat: „Z narodzeniem Jezusa było tak…”, dla dzieci będą rozdawane naklejki, a po roratach słodka bułka i herbata w sali na plebanii. W tym tygodniu przygotujmy lampiony i złapmy dobrą motywację do chodzenia na roraty. Roraty to piękna droga adwentowa dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych.
  • Za tydzień będzie poświęcenie wieńców adwentowych i świec: naszego parafialnego w kościele, ale przygotujmy też nasze domowe wieńce i przynieśmy je do kościoła. Będą przygotowane stoliki w bocznej kaplicy na których je położymy i po Mszy św. po poświęceniu zabierzemy do domu.
  • Rekolekcje adwentowe będą w dniach 4 – 6 grudnia i będzie je prowadził ks. Jerzy Sęczek, dyrektor Caritas archidiecezji białostockiej.
  • Rodzina z Ukrainy, która przebywa na terenie naszej parafii potrzebuje rowerów, aby dzieci mogły dojeżdżać do szkoły. Jeśli ktoś mógłby też przekazać laptop, nawet stary niepotrzebny. Znajomy z Mińska usuwa profesjonalnie wszystkie dane z komputera i dostosowuje do ukraińskiego systemu. Zgłoszenia do ks. Proboszcza.
  • W Kinie Muza w Mińsku Mazowieckim będzie wyświetlony film “Prorok” FILM PROROK . To fabularny dokument o Kardynale Wyszyńskim, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne, ponownie staje na czele Kościoła w Polsce.Seanse rozpoczną się: 25.11.2022 r. (piątek), godz. 19:30; i 26.11.2022 r. (sobota), godz. 17:00
  • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Starzeńskiego 17, 19, 20, 21, 22, 22A. W tym tygodniu prosimy ul. Starzeńskiego 25, 26, 26A, 27, 29. W następnym tygodniu ul. Starzeńskiego 30, 32, 33, 34, 37. Prosimy o podlewanie kwiatów w kościele.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.