OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.12.24

IV NIEDZIELA ADWENTU

• Wizyta duszpasterska. Informacje tutaj:
    www.parafiachrosla.pl/wizyta-duszpasterska-2023
  • W czasie wizyty duszpasterskiej od 29 grudnia 2023r. do odwołania kancelaria parafialna będzie czynna po porannej Mszy św., a w sobotę od g. 8.30 do 9.00. Można też przyjść w niedzielę do zakrystii i umówić się na dogodny termin.
  • W czasie kolędy zmieniają się godziny Mszy św. w dni powszednie. Od poniedziałku do soboty Msza św. tylko rano o g. 7.00 ( w wyjątkowych sytuacjach będzie wieczorem). Bieżący porządek Mszy św. tutaj: www.parafiachrosla.pl/category/intencje-mszalne
  • W pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu obchodzimy Święto Świętej Rodziny. W tym roku wypada to za tydzień 31 grudnia. Na każdej Mszy św. o godz. 9, 11 i 16.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Prosimy, aby cała rodzina przyszła razem do kościoła, aby dzieci mogły być świadkami odnowienia przyrzeczeń swoich rodziców. Na Mszy św. o g. 11.00 będą rodzice dzieci Komunijnych. Małżeństwa, które w poprzednich latach nie uczestniczyły w tym odnowieniu i nie dostały obrazka dostaną obrazek św. Rodziny z modlitwami.
  • Za tydzień w ostatni dzień roku kalendarzowego po Mszy św. o g. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do g. 16.00. Najpierw będzie różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe i wymiana tajemnic, a następnie możliwość modlitwy w ciszy. O g. 16.00 będzie nabożeństwo dziękczynno-błagalne, a później Msza św.
  • Na zakończenie oktawy Bożego Narodzenia, czyli 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki-Maryi. Msze św. o g. 9, 11 i 16.
  • Dziękuję wszystkim, którzy w tym roku tak licznie uczestniczyli w roratach podczas adwentu. Dziękuję Paniom, które przygotowywały herbatę i drożdżówki dla dzieci: p. Wanda, p. Zofia, p. Dorota; p. Zbigniewowi Bąkowi za odśnieżanie terenu i przynoszenie codziennie bułek ze sklepu – bułki były przywożone z piekarni w Stojadłach, Grzegorzowi Kozłowskiemu za prowadzenie śpiewów, osobom, które rozdawały obrazki, ministrantom za służbę, Rodzicom i dziadkom dziękuję za przyprowadzanie dzieci i uczestniczenie wraz z nimi.
  • W zakrystii można kupić ciekawe gry planszowe na czas Świąt i ferii dla siebie, swojej rodziny lub jako prezent świąteczny: 1. „Trzej Królowie” – 15 zł. 2. „Pytaki”, gra rodzinna – poznajemy siebie nawzajem i swoją rodzinę – 100 zł. 3. „Gra wstępna”, dla pary małżeńskiej lub narzeczeńskiej – 110 zł. 4. „Największa wyprawa” – 15zł. 5. „Opiekun” – o św. Józefie –15 zł.
  • Bóg zapłać za tacę inwestycyjną z poprzedniej niedzieli i wpłaty indywidualne na konto.
  • W minionym tygodniu kościół sprzątali: ul. Kwiatowa: 13B, 15, 28, 32, 34. W tym tygodniu prosimy ul. Kwiatowa: 17, 21, 25, 36, 29, 31. W następnym tygodniu ul. Kwiatowa: 33, 37, 42, 42A, 44A, 46B, 46C
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci i młodzieży: GN i Anioł Stróż. Gość Niedzielny – podwójny numer z dołączonym audiobookiem, cena 15 zł, i tygodnik Idziemy, też podwójny numer z dołączonym kalendarzem i obrzędem wigilii, cena 10 zł

• WIZYTA DUSZPASTERSKA 2023/2024 – INFORMACJE OGÓLNE:

Od 29 grudnia 2023 r.  będzie w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. W dni powszednie od poniedziałku do piątku wizyta rozpoczyna się o godz. 15.00, a w sobotę o godz. 9.00.

Wizyta duszpasterska księdza w domach parafian ma następujące cele:

– udzielenie Bożego błogosławieństwa konkretnej rodzinie w jej domu

– wspólna modlitwa całej rodziny

– poznanie parafian, rodzin, ich środowiska życia, ich radości i problemów, możliwość przedstawienie przez parafian swoich sugestii, propozycji, uwag

– wymiar ewangelizacyjny wobec osób i rodzin trochę oddalonych od Boga, zachęcenie do życia bardziej religijnego i odnowienia więzi z Bogiem

– możliwość rozmowy z księdzem, zapytania o sprawy wiary i moralności

Bardzo proszę o przyjazd po księdza na plebanię 10 min. przed rozpoczęciem kolędy.

Prośba, abyśmy zastanowili się w jakiej intencji (o co) będziemy się modlić w naszej rodzinie podczas wizyty duszpasterskiej księdza. Na początku modlitwy będziemy mogli wypowiedzieć tę naszą prośbę.

Proszę o przygotowanie na stole krzyża, zapalonej świecy, wody święconej i kropidła. Można też położyć Pismo święte. Byłoby pięknie, gdyby w miarę możliwości byli zgromadzeni wszyscy mieszkańcy odwiedzanego domu. Podczas kolędy w domkach jednorodzinnych dużo czasu zajmuje przejście od domu do domu, otworzenie furtki, bramy, uwiązanie psa itp.  Jeżeli więc chcemy, aby wizyta księdza nie była w pośpiechu to proszę o wcześniejsze uwiązanie psa i otworzenie furtki z klucza.Miło jest, gdy gospodarz odprowadzi księdza do sąsiada.

W czasie kolędy zmieniają się godziny Mszy św. w dni powszednie.

W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna po porannej Mszy św., a w sobotę od g. 8.30 do 9.00. Można w niedzielę przyjść do zakrystii i umówić się na dogodny termin.

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ – 2023/2024

l.p.
    1.      Piątek 29.12 Choszczak, Cicha, Jesienna, Wiosenna, Bukowa
    2.      Sob 30.12 Nadrzeczna, Leśna