OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2024.01.21

III NIEDZIELA ZWYKŁA

 • W najbliższym tygodniu nie będzie wizyty duszpasterskiej. Msze św. w dni powszednie w tym tygodniu będą o godz. 7.30.
 • Tydzień modlitw o jedność chrześcijan w dniach 18-25 stycznia.
 • Zapraszam i zachęcam do udziału w sesji formacyjnej – takie krótkie weekendowe rekolekcje u Księży Salwatorianów w Krakowie pt. „Na pustyni dzisiejszego świata z bratem Karolem de Foucauld”, którą poprowadzi ks. Tadeusz Huk, rekolekcjonista, kierownik duchowy z diecezji warszawskiej, który przebywał w Algierii w pustelni Karola de Foucauld. Termin 16-18 lutego 2024r. (piątek – niedziela). Zapisy tylko przez stronę internetową salwatorianów w Krakowie: https://cfd.sds.pl/event/147,na-pustyni-dzisiejszego-swiata-z-bratem-karolem-de-foucauld. Rozpoczęcie 16 lutego o godz. 15.30, zakończenie 18 lutego ok. godz. 13.00.
 • Dzisiaj taca inwestycyjna na potrzeby kościoła – podjazd dla wózków.

Bóg zapłać za ostatnio złożone ofiary na elewację kościoła: Dorota i Jan Sobotka, pp. Maliszewscy, Michał Dróżdż, Elżbieta i Dariusz Dębiccy, Stanisław i Zuzanna Wieczorek, Agnieszka i Sławomir Gawin, Beata i Bartosz Orlińscy

Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc parafii Surgut na Syberii, gdzie obecnie pełni posługę duszpasterską ks. Paweł Czeluściński.

 • Przypomnienie o szczepieniu psów i kotów w najbliższą sobotę przy świetlicy w Chrośli.
 • Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Zostaje wprowadzona Msza św. zbiorowa o g. 11.00 w jedną niedzielę w miesiącu, zazwyczaj będzie to 3-ia niedziela miesiąca. Można wtedy na tę Mszę św. podać intencje zarówno za zmarłych (np. w rocznicę śmierci), jak i za żywych (np. w rocznicę urodzin, sakramentu małżeństwa, czy o udaną operację lub zdrowie).
 • W minionym tygodniu kościół mieli sprzątać: ul. Kwiatowa: 47, 49, 53, 57, 58, 66, 66A, 66B, 66C. Niestety ta grupa nie podjęła sprzątania. W tym tygodniu prosimy ul. Kwiatowa: 59, 59A, 61, 63, 70, 70B i ewentualnie nowi mieszkańcy. W następnym tygodniu ul. Jaśminowa 2, 5, 13, 14, 15, 19. Zapraszamy wszystkich nowych mieszkańców do włączenia się w sprzątanie kościoła. Przypominam, że sprzątanie dotyczy również kruchty i wycieraczek materiałowych i gumowej.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci i młodzieży: MGN i Anioł Stróż – specjalne dodatki na ferie.
 • Trwają ferie zimowe dzieci i młodzieży. Módlmy się o dobre i mądre przeżycie tego czasu odpoczynku oraz za babcie i dziadków, których święta obchodzimy dzisiaj i jutro.
 • Wizyta duszpasterska – kolęda. Ks. Proboszcz dziękuje rodzinom, które w minionym tygodniu odwiedził z wizytą duszpasterską, za wspólną modlitwę, życzliwość, rozmowę i złożone ofiary na potrzeby parafii. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na elewację kościoła. Za te rodziny: Pod Twoją obronę…